top of page

KOKINO

Jak a kdy vznikla myšlenka založit Vaši značku?

Značka Kokino vznikla v Budapešti před 5 lety, kde jsem v té době pracovala a žila a vedle práce se potřebovala i kreativně realizovat, abych vybalancovala sterilní kancelářské prostředí :-)

 

Objevovaly se tvořivé tendence již během dětství/dospívání? Ovlivnila Vás v tomto směru nějakým způsobem škola?

Tvořivé tendence mě určitě provázeli celým dětstvím. Rodiče je včasně rozpoznali a posílali mě do všemožných výtvarných kroužků, což mi rozhodně pomohlo k rozvoji. 

Protože je mým hlavním hnacím motorem zvědavost, vyzkoušela jsem už řadu technik.

Začínala jsem keramikou a mozaikami, pak přišly na řadu látky, které doteď moc ráda shromažďuji na "až bude čas", pak jsem zjistila jak funguje Illustrator, pak začala v Budapešti dělat "bižu workshopy" a potom trocha sítotisku, se kterým mám pořád velké plány.

Teď jsem se zase vrátila ke kreslení, tentokrát akvarel, ale i počítačová grafika kdy z motivů dělám hlavně šperky a to zatím vypadá, že mě docela chytilo.

 

Jaké byly začátky značky?

 Každý začátek podle mě vyžaduje odhodlání, trpělivost, zarputilost a odvahu.

Takové byly i moje začátky. Z teplého kancelářského místa jsem skočila do neznáma vyzbrojena jen odhodláním, že udělám vše pro to, aby to fungovalo.

Moje značka je nová, jsem tudíž pořád na začátku, ale už mám alespoň vlastní dílnu a prostor na tvoření a dostatečnou zpětnou vazbu, abych věděla, že to lidi baví a to mi dodává spoustu energie a motivace.

 

S jakým materiálem/tématem nejraději pracujete a proč?

Mě teď pořád hrozně baví lisovaný polystyren, na který se dá kreslit a tisknout. Tudíž možnosti jak na něj přenášet moje motivy a blbostičky co mi plují hlavou jsou téměř bez hranic a že se jimi potom lidi můžou zdobit, mi přijde strašně fajn.

 

Co je pro Vaši značku typické/specifické?

Upovídaná, mírně odrzlá zvířátka a geometrické linie.

 

Jaký Váš produkt je pro Vás největší srdcovka?

Teď asi brož černobílý "lenochod Standa", protože je klidný a trpělivý, nespěchá. Vše si předem řádně promyslí. Je pořád veselý - v bříšku si přirozenou fermentací vyrábí alkohol :-) Má spoustu času odpočívat v korunách stromů. CHTĚLA BYCH BÝT JAKO STANDA..

 

Jaká je Vaše motivace a co nyní máte v plánu?

Motivací mi je určitě pořád bavit lidi, vymýšlet nové vzory. Rozesmát je, nebo donutit se zamyslet... 

Hnacím motorem mi je zvědavost kam se to vše vyvine a posune.

V plánu mám určitě experimentovat s organickými materiály a kovy - elektrolýzou. To už mám v hlavě dlouho a po vánočním shonu to konečně uskutečním.

 

Co se Vám na LeMarketu líbí nejvíc? :)

Neokoukaní prodejci, krásná atmosféra. Je to design market, který má šarm a styl.

bottom of page