top of page
kera3
kera2
kera

KERA ATELIÉR

KERA je značka , která nese název pro naše keramické výrobky a náš ateliér. Svoji keramiku vyrábíme v Brně už pěkných 5 let.

Jak a kdy vznikla myšlenka založit vaši značku?

Naše značka vznikla na základě mého studia. Jsem umělecká keramička a vždy jsem se k tomu chtěla vrátit. Se svojí sestřenicí Veronikou jsme před pěti lety založily Kvítka v bytě a spolu s tím začaly vyrábět i užitkovou a dekorativní keramiku, která teď nese název KERA.

Objevovaly se tvořivé tendence již během dětství/dospívání? Ovlivnila vás v tomto směru nějakým způsobem škola?

Jako dítě jsem chodila celou základní školu na keramiku a základní uměleckou školu. Když jsem se měla v patnácti rozhodnout, co vlastně budu studovat, tak pro mne byla jasná volba umělecká škola a zaměření na keramiku nebo sochařinu. Mám tedy vystudovaného uměleckého keramika a jsem ráda, že je moje práce i koníčkem.

Jaké byly začátky značky?

Jelikož jsme začínaly jako značka Kvítka v bytě, která stále funguje, tak jsme k tomu pak přidaly i keramiku. Ze začátku jsem vyráběla spíše dekorativní keramiku, jako jsou květináče, vázy a postupem času se přidala i užitková keramika výroba pro Brněnské kavárny, restaurace, bistra. Obráželi jsme různé markety abychom naši značku zviditelnili. Hodně nám pomohli sociální sítě.

S jakým materiálem/tématem nejraději pracujete a proč?

Nejradši pracuji s keramickou hlínou, protože hlína uklidňuje.

Jaký váš produkt je pro vás největší srdcovka?

momentálně se mi líbí z naší značky hrnek s ouškem

Jaká je vaše motivace a co nyní máte v plánu?

Moje motivace je být dobrý umělec a vyrábět věci, které dlouho vydrží a jsou nadčasové.

bottom of page