KAYU

Vymýšlíme pera, designujeme pera, vyrábíme pera, milujeme pera. Prostě děláme pera. Poctivě a komplet. Nepoužíváme stavebnice ani prefabrikáty jako mnozí jiní. Vše si vyrábíme sami a posouváme design per dál

 

Jak a kdy vznikla myšlenka založit vaši značku?

Bylo to okolo roku 2013, kdy jsem potřeboval změnit kancelářskou práci za počítačem za něco tvořivého a hlavně rukodělného

Objevovaly se tvořivé tendence již během dětství/dospívání? Ovlivnila vás v tomto směru nějakým způsobem škola?

Magisterský titul z psychologie mě posunul v mnohém, ale řemeslo to nebylo. Naštěstí jsme s tátou pořád něco vyráběli a nebo jsme lepili různé modely. Jakýsi základ jsem tedy měl.

 

Jaké byly začátky značky?

Bylo to těžké, většina blízkých a přátel nevěřila, že by se ruční výrobou psacích potřeb dalo v dnešní době uživit. O to větší však byla jejich podpora, když zjistili, že se nám to povedlo rozjet.

S jakým materiálem/tématem nejraději pracujete a proč?

Je to určitě dřevo. Baví mě jeho nepředvídatelnost. Žádný člověk nemůže stvořit něco podobně dokonalého jako příroda. Vůně, struktura, pevnost. Dřevo je prostě skvělé.

 

Co je pro vaši značku typické/specifické?

Naše produkty celé vymýšlíme a vyrábíme sami včetně součástek. Je to vskutku konstruktérská a designérská práce, která mě hodně baví.

 

Jaký váš produkt je pro vás největší srdcovka?

Je to klasické dřevěné pero, se kterým jsme začínali. Pořád se mi ještě neokoukalo a naopak se na něm v průběhu času stále něco zlepšuje.

 

Jaká je vaše motivace a co nyní máte v plánu?

Na podzim budeme uvádět na trh nový produkt, půjde o speciální typografické plakáty, díky nimž budou moci lidé intenzivně procvičovat svůj rukopis a ještě k tomu relaxovat. Je to poslední dílek do skládačky našeho produktového portfolia a hrozně se na to těšíme. Věříme, že je to produkt jako stvořený pro Le Market, kam bychom se po krátké pauze moc rádi vrátili.

PRO ZÁKAZNÍKY

aktuality

kalendář

EXTERNÍ ODKAZY

blog

lemarkethlidarna.cz

  • Grey Instagram Icon
  • Grey Facebook Icon
  • Grey YouTube Icon
  • Grey Pinterest Icon

© 2018  by LEMARKET studio