top of page
KABO
KABO1
KABO2

KABO CERAMICS

Jmenuji se Kateřina a Kabo Ceramics je značkou mé autorské tvorby a zároveň názvem studia, kde pořádám keramické workshopy. Již přes 15 let objevuji různé přístupy ke keramice a porcelánu. Po několikaleté fascinaci a práci s jemným bílým porcelánem jsem při studiích na pražské UMPRUM dostala možnost odjet na stáž do Jižní Koreje, kde pro mne nastal zásadní zlom a já se opět navrátila ke kořenům tohoto úžasného materiálu a kráse točené hlíny.

Jak a kdy vznikla myšlenka založit Vaši značku?

Myšlenka založit vlastní značku vznikla před pár lety v jednom malém sdíleném studiu na Žižkově, kde jsem tvořila, sbírala sílu a šetřila finance na otevření vlastního studia, kde budu moci tvořit své kousky a zároveň pořádat keramické workshopy.

Objevovaly se tvořivé tendence již během dětství/dospívání? Ovlivnila Vás v tomto směru nějakým způsobem škola?

S tvořením a keramikou jsem se setkala již ve školce, kdy jsem začala s mámou tehdy chodit do ddm na keramické večery pro rodiče s dětmi. Od té doby jsem hlínu doslova nepustila z rukou a pokračovala jejím studiem na střední i vysoké škole.

 

Jaké byly začátky značky?

Upřímně, začátky mé značky byly doslova “covidové”. Za “začátek” značky totiž považuji mé rozhodnutí odejít z práce, naplno se věnovat keramice a otevřít si studio s workshopy, kde budu tvořit, prodávat mé kousky a zároveň učit. Tohle rozhodnutí jsem udělala přesně asi 2 týdny, než uhodil covid. :)

 

S jakým materiálem/tématem nejraději pracujete a proč?

Přesto, že jsem se na vysoké škole věnovala převážně porcelánu, díky velkému vlivu stáže v Asii jsem se po škole navrátila ke kráse surové hlíny a točeného řemesla. Tématem mé autorské tvorby je vložit duši keramickým výrobkům, které nás denně obklopují, a kde i jemný rozdíl v tvarosloví může vyvolat v každém z nás rozdílnou emoci.

Co je pro Vaši značku typické/specifické?

Hledání jemných nuancí v tvarosloví každého kousku, který se mi tvoří pod rukama.

Jaký Váš produkt je pro Vás největší srdcovka?

Řekla bych, že by to byla KABO mistička vyrobená z vlastnoručně nakopané a zpracované hlíny, s jemnými, lehce roztřepenými okraji. Je to takový můj signature. :)

Jaká je Vaše motivace a co nyní máte v plánu?

Motivací a plánem, je pro mne dělat s láskou něco, co mne baví, naplňuje a tyhle pocity skrze workshopy a mou keramickou tvorbu posílat dál. :)

bottom of page