top of page
girls-rainpants-aw21-4_1200x.jpg
Photo 17.03.2021 10 23 23
bila plastenka

JEN SE LEJE

Nepříznivé počasí podle nás nemusí být důvod ke smutku. Ať už jdete do práce nebo školky, na procházky s kočárkem nebo do přírody, máme řešení pro celou rodinu: elegantní oblečení a doplňky z materiálu pláštěnkoviny. Kabátky, holinky, kloboučky nebo kalhoty zaručí radost z každého náznaku tmavého mraku a z každé kaluže, kterou děti na cestě objeví. A co je na tom všem vůbec nejlepší? Finální podobu kabátku určujete vy. Od svrchní pláštěnkoviny po podšívku, od barvy zipů po druky. Výsledek je tak naprostý originál a na ulici nepotkáte stejný. Veškerá výroba probíhá s láskou v České republice. Zakládáme si na kvalitních materiálech a komponentech, ruční práci šikovných švadlenek z Vysočiny i udržitelnosti. Dejte sbohem jednorázovým igelitovým pláštěnkám: naše kousky vám vydrží dlouhá léta. Přejeme vám, ať se krásně nosí! Klára a Marie

Jak a kdy vznikla myšlenka založit vaši značku?

Myšlenka založit značku Jen se leje vznikla v červenci 2019, kdy jsme se sestrou poprvé objevily materiál "pláštěnkoviny", látky ze které jsou ušité naše kabátky. Látka nás nadchla tím, jak je elegantní, naomak sametová a zároveň nepromokavá. Do města ideální. Kdo někdy zápasil se složením deštníku při vstupu do tramvaje nebo při tlačení kočárku, tak ví :-)

Objevovaly se tvořivé tendence již během dětství/dospívání? Ovlivnila vás v tomto směru nějakým způsobem škola?

Se sestrou jsme měly celé dětství/dospívání společný pokojíček, takže vzájemná interakce byla na denním pořádku. Díky této zkušenosti máme podobný styl a podporujeme se v kreativitě. Ani jedna si za svou hlavní profesi nevybrala kreativní odvětví, velmi nám tvořivost chyběla v životě, a tak jsme založily Jen se leje.

Jaké byly začátky značky?

Jsme stále na začátku, ale snažíme se to nevzdat. Vzájemně se podporujeme a věříme. Zároveň se s každým novým ušitým kabátkem učíme, jak by to šlo udělat ještě lépe...

S jakým materiálem/tématem nejraději pracujete a proč?

Nejraději pracujeme s naší kombinací pláštěnkoviny a úpletu. Svrchní část je velmi odolná vůči zašpinění, odření, navlhnutí a zároveň v podšívce je příjemný bavlněný úplet. Úplet volíme nejčastěji pruhy, protože si myslíme, že to je nadčasová klasika, jak pro velké, tak malé.

Co je pro vaši značku typické/specifické?

Pro naši rodinou značku je typické 100% ruční šití, nabíjení druků a částečné podlepení švů. Dále používání lokálních a evropských materiálů (druky české značky KOH-I-NOOR, látky české/německé, provazy italské). Kabátky šijí švadlenky z Vysočiny a snažíme se tak férově ocenit jejich práci a podporovat jejich řemeslo. A v neposlední řadě se snažíme o udržitelnost módy. Pro nás jsou to např dětské rostoucí rukávy, které mají dvě rostoucí úrovně a jak dítko roste se rukávy popustí. Dále prodloužený střih vypadá skvěle jako kabátek, později jako bundička.

Jaký váš produkt je pro vás největší srdcovka?

Naše stálice - srdcovka je náš kabátek do nepříznivého počasí. Je to první produkt pro který vznikla značka Jen se leje. ​Novinka - srdcovka :) jsou naše ledvinky a overaly pro nejmenší...

Jaká je vaše motivace a co nyní máte v plánu?

Naší motivací je každá nová objednávka, která nás posouvá dál a naši milí zákazníci, kteří se za námi na LeMarket vracejí, ať už nás pozdravit, nebo koupit dětem větší kabátek, protože z prvního už vyrostli :)

bottom of page