top of page
jana-stejskalova
jana

JANA STEJSKALOVÁ DESIGN

Jak a kdy vznikla myšlenka založit Vaší značku?

Jako textilní  výtvarník  pracuji s řadou materiálu a jedním z nich byla i vlna, která mě nadchla natolik, že jsem ji stále častěji používala při své práci. Když pak se mé kamarádce narodila dcera, chtěla jsem pro ni udělat nějaký originální a přitom praktický dárek - ufilcovala jsem jí bačkůrky. Ty měly velký úspěch a tak jsem si řekla, že by bylo fajn dělat bačkůrky i pro ostatní děti.

Objevovaly se tvořivé tendence již během dětství/dospívání? Ovlivnila Vás v tomto směru nějakým způsobem škola?

Byla jsem tvořivá snad od narození. Absolvovala jsem ZUŠ, chodila jsem do různých výtvarných kroužků, kurzů. Věnovala jsem se v té době hlavně kresbě a malbě a mám je ráda stále. Nebylo divu, že jsem si pak vybrala studium  zaměřené tímto zaměřením.

Jaké byly začátky značky?

Značka vznikala postupně a samovolně. Nejdříve jsem dělala hlavně vlněné oblečení a na to se začaly nabalovat ostatní výrobky .Pak však nastal čas, aby se tomu dal nějaký řád a pořádek.  V současné době rozjíždím projekt dětských vlněných capaček a vlněné oblečení dělám na zakázku.

S jakým materiálem/ tématem nejraději pracujete?

Mám ráda vlnu ta je můj favorit. Má úžasné vlastnosti! Baví mě i technika filcování, kterou capačky, oblečení, oděvní doplňky vznikají.

Co je pro Vaši značku typické/specifické?

Přírodní materiál, jedinečná  ekologicky čistá technologie, originalita,výhradně ruční výroba - to jsou typické znaky pro mou značku Jana Stejskalová felting design.

Jaký Váš produkt je pro Vás největší srdcovka?

Vždy ten, který právě dělám, ale asi nej jsou vlněné capačky pro nejmenší.

 

Jaká je Váše motivace a co nyní máte v plánu?

Stále vymyšlet nové věci, nebo posouvat ty stávající o kus dál.

 

Co se Vám na LEMARKETU líbí nejvíc? :)

Na LEMARKETU mám ráda, že má styl a  fajn atmosféru marketů!

bottom of page