top of page

JANA STEJSKALOVÁ FELTING DESIGN

Jak a kdy vznikla myšlenka založit Vaší značku?

Jako textilní  výtvarník  pracuji s řadou materiálu a jedním z nich byla i vlna, která mě nadchla natolik, že jsem ji stále častěji používala při své práci. Když pak se mé kamarádce narodila dcera, chtěla jsem pro ni udělat nějaký originální a přitom praktický dárek - ufilcovala jsem jí bačkůrky. Ty měly velký úspěch a tak jsem si řekla, že by bylo fajn dělat bačkůrky i pro ostatní děti.

Objevovaly se tvořivé tendence již během dětství/dospívání? Ovlivnila Vás v tomto směru nějakým způsobem škola?

Byla jsem tvořivá snad od narození. Absolvovala jsem ZUŠ, chodila jsem do různých výtvarných kroužků, kurzů. Věnovala jsem se v té době hlavně kresbě a malbě a mám je ráda stále. Nebylo divu, že jsem si pak vybrala studium  zaměřené tímto zaměřením.

Jaké byly začátky značky?

Značka vznikala postupně a samovolně. Nejdříve jsem dělala hlavně vlněné oblečení a na to se začaly nabalovat ostatní výrobky .Pak však nastal čas, aby se tomu dal nějaký řád a pořádek.  V současné době rozjíždím projekt dětských vlněných capaček a vlněné oblečení dělám na zakázku.

S jakým materiálem/ tématem nejraději pracujete?

Mám ráda vlnu ta je můj favorit. Má úžasné vlastnosti! Baví mě i technika filcování, kterou capačky, oblečení, oděvní doplňky vznikají.

Co je pro Vaši značku typické/specifické?

Přírodní materiál, jedinečná  ekologicky čistá technologie, originalita,výhradně ruční výroba - to jsou typické znaky pro mou značku Jana Stejskalová felting design.

Jaký Váš produkt je pro Vás největší srdcovka?

V současné době jsou to dětské vlněné capačky. Ty jsou opravdu "vyšolíchané “. Stále je vylepšuji a zdokonaluji, nejen vzhledově, ale také, aby byly co nejvstřícnější dětskému chodidlu, aby nechávaly prostor pro  zdravý pohyb a zdravý vývoj chodidla děťátka.

Jaká je Váše motivace a co nyní máte v plánu?

Motivuje mě co dělám, mám ráda, když se můžu setkat se zákazníky s těmi malými i s jejích rodiči. To mě vždy nadchne a přesvědčí o tom, že má práce má smysl. Nabíjí mě, když se lidem výrobek líbí, koupí ho a dobře jim slouží. Stále své výrobky zdokonaluji. Chtěla bych rozšířit nabídku capaček, mám v plámu i limitované edice. Chci dělat i vlněné hračky.

 

Co se Vám na LeMarketu líbí nejvíc? :)

Na Lemarketu mám ráda, že má styl a  fajn atmosféru marketů!

bottom of page