top of page

INLEDESIGN

Jak a kdy vznikla myšlenka založit Vaši značku?

Myšlenka na značku se úplně nezrodila v mé hlavě, přivedla mě na ni lektorka módního designu na Scholastice, kde jsem studovala. Značka se velmi nenápadně a postupně rodila, ale na začátku byla čirá radost z tvorby, z kombinace ruční techniky a krejčoviny a radost z učení. Z lineárních tvarů, ke kterým háčkování inklinuje, se zrodila hlavní technika, se kterou pracuji. Značku jsem pojmenovala Inledesign, inspirace pochází z barmského jezera Inle, na kterém je spousta plovoucích zahrad a zdálky se jezero jeví pruhované. S tímto motivem si hraji na všech modelech.

 

Objevovaly se tvořivé tendence již během dětství/dospívání? Ovlivnila Vás v tomto směru nějakým způsobem škola?

Během dětství jsem vytvořila spoustu modelů na panenky a do této činnosti jsem zapojila i svou babičku- švadlenu. Díky ní jsem získala vztah k řemeslu a také cit pro rozeznání kvality šití. Studovala jsem Základní uměleckou školu, také jsem studovala výtvarnou výchovu pro učitele na UK, nakonec ještě Módní design na Scholastice. Kreativní projev je dlouhodobou a nezbytnou součástí mého života.

  

Jaké byly začátky značky?

Začátky značky byly překotné, pomohl mi hodně loňský Lemarket, který mě zdravě nakopl a namotivoval. Zpětná vazba návštěvníků trhu mi hodně pomohla v tom, kam má značka směřovat. 

  

S jakým materiálem/tématem nejraději pracujete a proč?

Ráda kombinuji materiály, především přírodní. Šiji z příjemných bavlněných úpletů a používám bavlněnou přízi na ozdoby. Snažím se o využití lokálních výrobců, zaměstnávám zdejší švadleny a také háčkařky ze znevýhodněných skupin. 

 

Co je pro Vaši značku typické/specifické?

Jedinečná je technika coverlockové penetrace- kombinace šitého stehu a háčkování. Typická je asi pohodlnost šatů, která je pro mě zásadní:-) 

 

Jaký Váš produkt je pro Vás největší srdcovka?

Pravděpodobně šaty Danai, střih jsem přizpůsobila svým (věřím, že nejen) potřebám. Střih prodlužuje nohy, postavu neobepíná, zdůrazňuje přednosti a současně je to model na každodenní nošení, venčení psa, pobyt na pískovišti i posezení u kávy:-) 

 

Jaká je Vaše motivace a co nyní máte v plánu?

Ráda bych spustila eshop a rozšířila nabídku barev a střihů. Také bych ráda cestovala, podívala se na svou tvorbu z větší "dálky". 

 

Co se Vám na LeMarketu líbí nejvíc? :)

Myslím, že je tu krásná Vánoční atmosféra, prodejci i návštěvníci si to moc užívají, navázala jsem zde i nová přátelství. Za mě je to nejhezčí trh v Praze.

bottom of page