top of page

HUHŮ

Jak a kdy vznikla myšlenka založit Vaši značku?

Myšlenka vznikla během studia na vysoké škole, kde jsem hledala alternativu k počítačové grafice, kterou jsem studovala. Ke stylu ilustrací, jak je znáte teď, jsem se dopracovávala nějaký ten rok a během této doby se ke mě přidala sestra Iva, se kterou jsme daly hlavy dohromady a vznikly tak Huhů látkové radosti spojené s lokální výrobou.

 

Objevovaly se tvořivé tendence již během dětství/dospívání? Ovlivnila Vás v tomto směru nějakým způsobem škola?

Rozhodně, jako malá jsem volný čas trávila buď na chalupě mezi stromy a rostlinami a nebo v pokojíčku, kde jsem neustále něco tvořila, kreslila, vyráběla.

Vliv škol je asi nepřehlédnutelný – i když možná mi naši dali jen prostor studovat to, co jsem opravdu chtěla. Byla to právě ilustrace na střední škole a grafický design na vysoké.

 

Jaké byly začátky značky?

Určitě pomalé. Vše má svůj správný čas a my nikam nespěcháme. Snažíme se pomalu a jistě jít kupředu.

 

S jakým materiálem/tématem nejraději pracujete a proč?

Nejraději mám svůj osvědčený smetanový papír, černá pera, tužky s gumou. Témata jsou přírodního charakteru - ale to, co nakonec nakreslím si mě vždy samo najde a pojí se to s nějakou mojí vzpomínkou, myšlenkou, zážitkem. Ilustrace jsou pak takový kousek ze mě samé a mají tak v sobě ukrytý určitý symbolizmus. Nic nevzniká náhodou a jen tak.

Z hlediska střihů i látek, vybíráme hlavně ty, co jsou praktické střihově ale i údržbou a pak ty, co jsou příjemné na nošení. 

 

Co je pro Vaši značku typické/specifické?

Přírodní ilustrace, česká výroba a slow fashion. 

S láskou k celému světu lokálně tvoříme malé kolekce oblečení a doplňků pro které jsou typické autorské přírodní kresby.

 

Jaký Váš produkt je pro Vás největší srdcovka?

Vybrala bych ilustraci medvěda - "Číst mezi řádky". 

S medvědem si prostě rozumíme nejvíc a on tak nějak přesně ví, co mám ráda já a já vím, co má rád on.

 

Jaká je Vaše motivace a co nyní máte v plánu?

Momentálně máme v plánu více rozšířit ilustrace a papírové produkty - vytvořit kalendář, diář a plánovač. Ostatní zůstává :)

 

Co se Vám na LEMARKETU líbí nejvíc? :)

LEMARKET je jedna z nejhezčích prodejních akcí u nás a to jak výběrem prodejců, tak samotným programem. Atmosféra je vždy nezapomenutelná, laskavá, přátelská a Huhů se moc rádo vrací! 

bottom of page