top of page
2P6A2777
2P6A2832
2P6A5216
2P6A5765

HARMONISI

Taková, která užívá šikovností a dovedností našich babiček, tetiček a lidí, které jejich práce opravdu těší. Která ve starých věcech nový životy probouzí. Takovou, co si nehraje jen tak na oko, ale celou svou duší. Značku, která je v souladu s tím, kdo jsme.

 

Jak a kdy vznikla myšlenka založit vaši značku?

Je to jen pár měsíců, kdy jsme si za jednoho prosluněnýho dne a třech spících dětí, povídaly o tom, jaké věci nás baví, co obě rády tvoříme a nemáme pro to dostatek času i prostoru, kam bychom se chtěly posunout - nebo naopak vrátit zpátky.

Myslím, že při druhé a zároveň taky poslední, skleničce vína jsme dostaly nápad, spojit naše síly, schopnosti a vytvořit zančku, u které bychom si rády přály obě nakupovat - naše Harmonisi.

Objevovaly se tvořivé tendence již během dětství/dospívání? Ovlivnila vás v tomto směru nějakým způsobem škola?

Anie tvořila už od plínek, takže škola s uměleckým zaměřením byla jasnou volbou a spousta dovedností je ji teď k dobru, ale na to, jakým směrem se ubrala, ona i tvorba, škola vliv neměla.

Nicole vždycky milovala fotky, v dětství si spíš ráda hrála na modelku :) ale postupně začala se dostávala na druhou stranu objektivu. Žila 8 let ve Španělsku, kde se k fotografii hlavně dostala skrze přítele, který pracoval jako fotograf v místních novinách a následná cesta kolem světa, kde bylo inspirace, modelů a celkově krásy všude kam se podívala. Po návratu do Čech a založení rodiny se začala více zaměřovat na rodinnou a portrétní fotografii.

Jaké byly začátky značky?

Myslím si, že náš začátek, který právě teď prožíváme, můžu s čistým svědomím přirovnat k šestinedělí.

Je to čerstvý, voňavý, krásný a dobíjí nás to neuvěřitelnou energií tvořit dál.

Jsme šťastný, ale chvilkama nevíme co máme dělat a popadá nás úzkost z toho, že to prostě nemůžeme zvládnout, takže panikaříme.

Je to hodně intenzivní. My často dost zmatený. Ze všeho skutečně nadšený.

A potřebovaly bychom se už fakt pořádně vyspat. 

S jakým materiálem/tématem nejraději pracujete a proč?

Pracujeme především s látkami a dřevem, kterým se, ve spoustě případech, snažíme dát druhou šanci na důstojný život.

Přijde nám skvělý, kolik využítí a podob můžeme dát látce či dřevu tím, že je nějak, nařežeme, sešijeme, pokreslíme, potiskneme ... jedna taková látka se dá proměnit z ubrusu na šaty, ze šatů na polštář a z polštáře na panenku. A z jednoho starýho stolu může vzniknout několik dětských stavebnic ... 

No, kdo z nás tohle umí? 

 

Co je pro vaši značku typické/specifické?

Autorská tvorba Anie Songe

 

Jaký váš produkt je pro vás největší srdcovka?

Pro Anie je to rozhodně Mapa Světa, na který duši vypustila. 

Pro Nicole asi šaty pro mámu a dceru (Nicole a Ela) kvůli kterým projezdila nespočet kilometrů mezi několika švadlenkami a možnostmi látek. Nakonec jsme vybraly tu pravou látku u Lenky z Textilemountain, která zachraňuje a prodává látky míněné k vyhození.

 

Jaká je vaše motivace a co nyní máte v plánu?

My chceme prostě jen dělat něco, co nás ohromně baví a přejeme si, aby to nás a lidi bavit nepřestalo. Abychom mohly pracovat tak akorát a dál si díky Harmonisi hrály a vytvářely, co nás napadne.

Listy našich diářů jsou plný nápadů, které jsme letos už nestihly zrealizovat, takže potom, co sníme kila perníčků, vypijeme litry horký čokolády a prospíme deset pohádek, se pustíme do realizace.

A už teď se toho nemůžeme dočkat. 

bottom of page