2P6A5765

2P6A2777

2P6A5216

2P6A2841

2P6A2832

2P6A2816

HARMONISI

Jsme Anie a Nicol. Tvořivý lidi. Rozvrkočený mámy. Parťáci pro každou špatnost, co se jednoho dne rozhodly dát nový život dávno zapomenutý značce a ve stejném duchu vytvářet produkty, které jsou našemu srdci a oku blízký. Značku, u které bychom si samy přály nakupovat. Taková, který užívá šikovnosti a dovedností našich babiček, tet a lidí, které jejich práce opravdu těší.

Která probouzí život ve starých věcech.

Takovou, která si nehraje jen tak na oko, ale celou svou duší - stejně neomezeně, jako si chceme hrát my. Značku, která je v souladu s tím, kdo jsme. 

Prostě Harmonisi.

 

Jak a kdy vznikla myšlenka založit vaši značku?

Je to jen pár měsíců, kdy jsme si za jednoho prosluněnýho dne a třech spících dětí, povídaly o tom, jaké věci nás baví, co obě rády tvoříme a nemáme pro to dostatek času i prostoru, kam bychom se chtěly posunout - nebo naopak vrátit zpátky.

Myslím, že při druhé a zároveň taky poslední, skleničce vína jsme dostaly nápad, spojit naše síly, schopnosti a vytvořit zančku, u které bychom si rády přály obě nakupovat - naše Harmonisi.

Objevovaly se tvořivé tendence již během dětství/dospívání? Ovlivnila vás v tomto směru nějakým způsobem škola?

Anie tvořila už od plínek, takže škola s uměleckým zaměřením byla jasnou volbou a spousta dovedností je ji teď k dobru, ale na to, jakým směrem se ubrala, ona i tvorba, škola vliv neměla.

Nicole vždycky milovala fotky, v dětství si spíš ráda hrála na modelku :) ale postupně začala se dostávala na druhou stranu objektivu. Žila 8 let ve Španělsku, kde se k fotografii hlavně dostala skrze přítele, který pracoval jako fotograf v místních novinách a následná cesta kolem světa, kde bylo inspirace, modelů a celkově krásy všude kam se podívala. Po návratu do Čech a založení rodiny se začala více zaměřovat na rodinnou a portrétní fotografii.

Jaké byly začátky značky?

Myslím si, že náš začátek, který právě teď prožíváme, můžu s čistým svědomím přirovnat k šestinedělí.

Je to čerstvý, voňavý, krásný a dobíjí nás to neuvěřitelnou energií tvořit dál.

Jsme šťastný, ale chvilkama nevíme co máme dělat a popadá nás úzkost z toho, že to prostě nemůžeme zvládnout, takže panikaříme.

Je to hodně intenzivní. My často dost zmatený. Ze všeho skutečně nadšený.

A potřebovaly bychom se už fakt pořádně vyspat. 

S jakým materiálem/tématem nejraději pracujete a proč?

Pracujeme především s látkami a dřevem, kterým se, ve spoustě případech, snažíme dát druhou šanci na důstojný život.

Přijde nám skvělý, kolik využítí a podob můžeme dát látce či dřevu tím, že je nějak, nařežeme, sešijeme, pokreslíme, potiskneme ... jedna taková látka se dá proměnit z ubrusu na šaty, ze šatů na polštář a z polštáře na panenku. A z jednoho starýho stolu může vzniknout několik dětských stavebnic ... 

No, kdo z nás tohle umí? 

 

Co je pro vaši značku typické/specifické?

Ať už se jedná o věci pro děti, oblečení, nebo doplňky ... na začátku jsme vždy my.

Doma na koleni vymýšlíme, vytváříme, kreslíme, ilustrujeme ... spoustu věcí si děláme my samy a když se rozhodneme produkt vyrábět ve větším množství, opravdu pečlivě si vybíráme firmy, se kterými spolupracujeme.

Nespokojíme se s tím, že jsou věci vyráběny v České Republice, záleží nám na tom, aby lidi, kteří pracují na našich věcech, měli svoji práci (i nás) rádi. 

 

Jaký váš produkt je pro vás největší srdcovka?

Pro Anie je to rozhodně Mapa Světa, na který duši vypustila. 

Pro Nicole asi šaty pro mámu a dceru (Nicole a Ela) kvůli kterým projezdila nespočet kilometrů mezi několika švadlenkami a možnostmi látek. Nakonec jsme vybraly tu pravou látku u Lenky z Textilemountain, která zachraňuje a prodává látky míněné k vyhození.

 

Jaká je vaše motivace a co nyní máte v plánu?

My chceme prostě jen dělat něco, co nás ohromně baví a přejeme si, aby to nás a lidi bavit nepřestalo. Abychom mohly pracovat tak akorát a dál si díky Harmonisi hrály a vytvářely, co nás napadne.

Listy našich diářů jsou plný nápadů, které jsme letos už nestihly zrealizovat, takže potom, co sníme kila perníčků, vypijeme litry horký čokolády a prospíme deset pohádek, se pustíme do realizace.

A už teď se toho nemůžeme dočkat.