top of page

FRANCESCO GATTINO

Již od dětství mě zajímala móda a vše kolem ní. Tvořil jsem své vlastní návrhy, a bavil se nad celým procesem. Mé nápady ale nikdy nedostaly svou reálnou podobu. Postupem času jsem opustil tuto sféru a naučil se řemeslu – truhlařině. Při tvoření mi ale často chyběla svoboda, kterou mi dřevo nemohlo poskytnout. Proto jsem se vrátil o krok zpátky a začal studovat módní design. Nejen studentská ocenění, ale i vytvořené školní kolekce mi dodávaly odvahu jít dál. Chtěl jsem získat zkušenosti, naučit se šít a pracovat s různými materiály, především ale s kůží. Kůže je pro mě synonymem stálosti a vytrvalosti. Kvalitní kožená věc vás může provázet celým životem a rány, které si za svou cestu nasbírá, jí stále přidávají na kráse.

 

Jak a kdy vznikla myšlenka založit Vaši značku?

Začal jsem pracovat jako designér a konstruktér střihů pro firmy jak v textilním, tak i v brašnářském průmyslu. Po třech letech jsem založil svojí značku Francesco Gattino, společně se svým kamarádem v roce 2018. Itálie – klasické střihy, kvalitní materiály i nenapodobitelný design. To je má celoživotní inspirace. Proto jsem zvolil italské jméno.

 

Objevovaly se tvořivé tendence již během dětství/dospívání? Ovlivnila Vás v tomto směru nějakým způsobem škola?

Rozhodně! Od dětství jsem si hodně kreslil nábytek a módní skici, design jsem vnímal a byl pro mě součástí už opravdu od mladých let. Rád jsem se také s dědou něco tvořil v jeho truhlářské dílně.

 

Jaké byly začátky značky?

V začátcích asi pořád částečně jsme, ale rozhodně byly složité, protože všechno si člověk musel sehnat, najít a zařídit sám. Ale je to něco, co člověka baví a naplňuje.

 

S jakým materiálem/tématem nejraději pracujete a proč?

Od textilu samotného jsem se dostal ke kůži, se kterou pracuji nejraději, protože je velice specifická.

Můžeme mít jemné, pevné, strukturované, hladké atd.

Ale nikdy vás kůže nezklame. Šití s kůží je precizní práce, která vyžaduje soustředěnost a přípravu, jinak nikdy produkt nebude dokonalý. Kožené věci se musí čas od času ošetřovat, pak vám bude sloužit dlouhé roky. 

 

Co je pro Vaši značku typické/specifické?

Pracujeme a dbáme na to, aby kůže, zipy a kování na našich produktech měly vysokou kvalitu a proto si zipy necháváme na zakázku vyrábět a leštit od italské firmy. Kůži si dovážíme z Itálie a stejně tak kování, protože vždy chceme docílit nadčasovost, praktičnost a  minimalismus u našich produktů. 

 

Jaký Váš produkt je pro Vás největší srdcovka?

Kabelka Cubist, která je pro mě symbol nadčasovosti.

  

Jaká je Vaše motivace a co nyní máte v plánu?

Motivací je to, nabídnout lidem produkt, který si nekoupí jen jako sezonní záležitost, ale budou si ho moct vzít kdykoliv a bude s nimi sdílet jejich život. V brzké době chceme vydat dámský batoh, byznys tašku a nabídnout postupem času více produktů. 

 

Co se Vám na LeMarketu líbí nejvíc? :)

Otevřenost, přátelský přístup a hlavně obrovská pohoda a pozitivní energie, která je na akci vždy obrovská.

Je skvělé, že někdo chce poukázat na české tvůrce, tak výjimečnou akcí ve skvělých prostorech, jako je Galerie Mánes.

bottom of page