top of page
for1
for11
for

FORESTKY

Forestky jsou podkolenky a ponožky pro všechny malé měšťáky, lufťáky i venkovany, především však pro děti se smyslem pro dobrodružství.

Jak a kdy vznikla myšlenka založit Vaši značku?

Myšlenka na vznik značky s dětskými podkolenkami a ponožkami vznikla tak před dvěma lety, nicméně reálné obrysy získala až před rokem. Prvním spouštěčem byla objednávka dětských podkolenek ze zahraničí pro jedno z našich dítek, ale přišla nám škoda, že i přes silnou tradici ve výrobě ponožek není žádná ryze česká značka, která by se na tento sortiment soustředila.

  

Objevovaly se tvořivé tendence již během dětství/dospívání? Ovlivnila Vás v tomto směru nějakým způsobem škola?

Známe se ze střední školy, kde už se podle našeho názoru dost jasně ukazovalo, že jedna je spíš na organizaci (Tereza zařídí i nemožné) a druhá je spíš přes kreativitu (Patricie radši všechno nafotí, než aby musela vyřizovat objednávky). Ale jinak každá jsme vystudovaly vysokou školu, která byla na hony vzdálená ponožkám i podkolenkám. 🌿

 

Jaké byly začátky značky?

Jelikož jsme obě měly zkušenosti z předešlého podnikání, tak pro nás začátky nebyly příliš krušné. Nicméně skloubit péči o malé děti a rozvíjet vlastní značku je občas výzva. 

  

S jakým materiálem/tématem nejraději pracujete a proč?

Naše podkolenky a ponožky jsou vyrobené z kvalitní bavlny, ale máme v nabídce i merino ponožky. Nedávno jsme rozšířily sortiment i o pletené svetry a čepice, které jsou taktéž z bavlny či merina. Jsou to materiály, které máme tzv. ozkoušené i na našich dětech a nemůžeme si je vynachválit.

  

Co je pro Vaši značku typické/specifické?

Pro naši značku je především typické to , že to nemají být jen krásné na pohled, ale také praktické. Je nám jasné, že děti nevysedávají po kavárnách, ale lezou po stromech, skáčou do kaluží a malí lezci vymetou nejednu podlahu. Proto naše věci musí něco vydržet.

  

Jaký Váš produkt je pro Vás největší srdcovka?

Nejspíš jsou to naše úplně první podkolenky, které jsme nechaly vyrobit, takže podkolenky se stromečky jsou naší srdcovkou.

 

Jaká je Vaše motivace a co nyní máte v plánu?

Doufáme, že rozšíříme nabídku o další vzory i velikosti. Motivací jsou zejména naše děti, pro které chceme kvalitní a nejlépe české oblečení a zároveň jsme rády, že si můžeme určovat pracovní dobu, takže na naše dítka máme dost času.

 

 

bottom of page