FLUIDUM TÉ

Jsme mladý český start up, který spojuje bylinnou tradici a nové technologie při výrobě tekutých čajových extraktů, které nazýváme Té. Při výrobě nejsou bylinky vystavovány varu, dlouhé maceraci, působení chemie nebo alkoholu. Své Té si tak můžete vychutnat v bio kvalitě, a to bez přidaných barviv, umělých aromat, konzervantů nebo cukru. Rychle a jednoduše. Stačí tekutý obsah sáčku, nalít do čtvrt litru studené, či libovolně teplé vody. Kdykoliv a kdekoliv.

Jak a kdy vznikla myšlenka založit vaši značku?

Fluidum Té vzniklo v loňském roce (2019). Nechtěla jsem pít sladké limonády nebo džusy. Přestože mám vodu vlastně moc ráda, občas to s ní byla trochu nuda a tak jsem hledala možnost, jak si jí infuzovat nebo jak si připravit čaj i bez teplé vody a třeba v časovém presu. Fluidum Té je bio tekutý čajový extrakt, který stačí nalít do studené, libovolně teplé nebo třeba minerální vody a máte hotovo.

Objevovaly se tvořivé tendence již během dětství/dospívání? Ovlivnila vás v tomto směru nějakým způsobem škola?

Jako malá jsem bydlela na malé vesnici, chodila jsem skoro denně na louku za dům a do lesa na dlouhé procházky a taky na bylinky. K těm jsem se teď po letech vrátila a začala s nimi víc experimentovat. V Praze jsem vystudovala biologii na pedagogické fakultě a později si udělala rekvalifikaci na sládkovou. Obojí mě rozhodně ovlivnilo a přivedlo k tomu, co dělám dnes.

Jaké byly začátky značky?

Fluidum Té je teď na svém začátku, ale celý náš malý tým si jednotlivé úspěchy značky užívá každým dnem.

S jakým materiálem/tématem nejraději pracujete a proč?

Pracujeme s BIO bylinkami a vodou. Nepoužíváme konzervanty, ani jinou chemii a do extraktů nepřidáváme ani cukr nebo sladidla. Snažíme se používat co nejvíce lokálních surovin. Protože jsem se ale rozhodla, že chci používat bio bylinky, nestříkané chemii. trochu jsem si to tím zkomplikovala. Při lazení jednotlivých směsí jsem pak nakonec do složení vybrala téměř třicet různých bylin, koření nebo ovoce a tak ne všechny můžou být od nás z Čech. Skořice se v našich klimatických podmínkách zatím pěstovat nezačala a mrazem sušené jahody v bio kvalitě se mi u nás take nepodařilo sehnat.

Co je pro vaši značku typické/specifické?

Fluidum Té vyrábíme zcela v naší režii ve vlastní malé výrobně ve středních Čechách. Klademe velký důraz na kvalitu surovin a produktu. Tvoříme bylinkové směsi, které sami chceme pít a pijeme.

Jaký váš produkt je pro vás největší srdcovka?

Pro každého člena týmu je to jiná bylinková směs. U mě je to proměnlivé, teď si ale nejčastěji dávám naší letní limitovanou edici SUMMER KARKADE s ibiškem, je příjemně osvěžující a tím pádem skvělá na ledový čaj.

Jaká je vaše motivace a co nyní máte v plánu?

Chceme vyrábět lahodné, chuťově vyvážené extrakty pro přípravu studených i teplých nápojů - kdekoliv, bez čekání a bez kompromisů v kvalitě. Do budoucna máme velké sny a plány a věříme v jejich realizaci a v revoluci (nejen) v pití čaje.