top of page
fakticky3
fakticky
fakticky2

FAKTICKY

Značka Fakticky vznikla v roce 2016 tvůrčím spojením designérek Petry Bindr a Barbory Novákové. Základním tématem jejich tvorby jsou široké možnosti užití betonu při výrobě šperků, objektů a bytových doplňků - zaměřují se zejména na kombinaci betonu s minerály a drahými kovy. Vlastním způsobem nahlíží na lidskou touhu po geometrické dokonalosti v symbióze s organickou surovostí přírody. Kladou důraz na řemeslné zpracování, nechávají vyniknout krásu betonu a hledají jeho limity.

Jak a kdy vznikla myšlenka založit vaši značku?

Značku v roce 2016 založila Petra Bindr. Po roce se připojila Barbora Nováková a postupně jsme zkoumáním materiálu a jeho možností vytvořily specifický vzhled našich šperků.

Objevovaly se tvořivé tendence již během dětství/dospívání? Ovlivnila vás v tomto směru nějakým způsobem škola?

Tvořivé tendence se objevovaly samozřejmě již odmala, ale až postupem času dostávaly pevnější tvar a formu:) Barbora vystudovala sklářskou školu, Petra je samouk, původně vystudovaná religionistka.

Jaké byly začátky značky?

Poměrně krušné. Beton je specifický materiál a stále je pro nás výzvou. Vypadá odolně, ale ve své podstatě je křehký. Navíc práce s ním vyžaduje přísné dodržování pravidel bezpečnosti práce, aby práce s ním nebyla zdraví škodlivá. Na spousta věcí jsme si musely skrze dílčí neúspěchy přijít a stále přicházíme:)

S jakým materiálem/tématem nejraději pracujete a proč?

Nejraději máme kombinaci betonu a polodrahokamů.

Co je pro vaši značku typické/specifické?

Použité materiály a zpracování.

Jaký váš produkt je pro vás největší srdcovka?

V současné době broušené betonové prsteny se surovými polodrahokamy.

Jaká je vaše motivace a co nyní máte v plánu?

Plánů máme spousty. Časem bychom se chtěly věnovat větším objektům a bytovému designu.

bottom of page