top of page

DOMEČKY PRO SKŘÍTKY

Každé dítě by mělo mít svého skřítka. Postavte si domeček, obložte ho mechem, zasaďte kytky, udělejte cestičku z oblázků nebo vysypejte chodníček pískem, upleťte plůtek z proutí, ozdobte skřítkům vánoční stromeček, upečte jim cukroví nebo pečivo, natřete lavičku... Je toho tolik, stačí vyrazit do přírody a potom se pustit do výroby doma s rodiči...

Jak a kdy vznikla myšlenka založit vaši značku?

Domečky testujeme na naší zahradě v parnu i mrazu už nějaké dva roky. Samotný výrobek a celou naší vizi jsme dali dohromady až v létě 2019.

Objevovaly se tvořivé tendence již během dětství/dospívání? Ovlivnila vás v tomto směru nějakým způsobem škola?

Vždy jsem měla víc nápadů, než jsem byla schopna zrealizovat, vlastně je to stejné i nyní. Škola se nás snažila spíš přibrzdit než rozvíjet. Myslím si, že dnes už je kreativita oceňovanou vlastností, v dobách mé školní docházky (v minulém století:-)) to tak bohužel nebylo.

Jaké byly začátky značky?

Vlastním ještě jednu mini manufakturu, takže se práce na obou projektech prolíná. Domečky pro skřítky jsou vlastně ještě na začátku. Nápady přichází snadno, oříšek je najít spolehlivé dodavatele. U Domečků pro skřítky se to snad podařilo napotřetí. Chceme, aby samotné domečky v surovém stavu vyráběl český truhlář, i když cena je vyšší.

S jakým materiálem/tématem nejraději pracujete a proč?

Osvědčilo se bukové dřevo. Domečky jsou opravdu masivní, jsou maličké, ale každý váží kolem jednoho kila.

Co je pro vaši značku typické/specifické?

Neprodáváme jenom samotné výrobky, ale velice chceme podporovat samotnou myšlenku slow toys. Hračky, které nejsou rychlo-obrátkové, dokáží se proměňovat s dětmi v průběhu všech ročních období a přitom děti rozvíjí. Podporují kreativitu a smysl pro krásu. Přinutí děti přemýšlet, plánovat a tvořit. Zároveň je také učí, že když se hračka porouchá ( domečky dostávají především v mrazu a vlhku zabrat), je možno ji opravit. Domečky si nekupujete na několik málo měsíců, když se o ně budete starat vydrží krásné léta.

Jaký váš produkt je pro vás největší srdcovka?

Právě teď jsou to miniaturní - 3 cm velcí plyšoví medvídci, jeden z mnoha doplňků pro imaginární skřítky. Ruční výroba a velká piplačka.

Jaká je vaše motivace a co nyní máte v plánu?

Máme teď hotové DIY sady domečků, jen je vypustit do světa. Také natáčíme tutorialy na výrobu doplňků k domečkům pro skřítky zaměřené děti různého věku, od března budou na našem instagramu. Možná vymyslím a vyrobím i skutečné skřítky, zatím jsou jen imaginární a tak je to správně.

bottom of page