top of page
MACHILL
machill1
machill2

DANIEL MACHILL CERAMICS 

Značka Ågnes bude poprvé představena právě na LEMARKETU. Navazuji s ní na svou letitou zkušenost se značkou nesoucí mé jméno. Keramika Ågnes je oproti ní hravější, a to jak tvary, které jsou zpravidla organické, tak i barvami. V jejím rámci se zaměřuji na předměty každodenního použití. Přál bych si, aby byly dobrou, veselou společností každého, kdo se nebere příliš vážně.

 

Jak a kdy vznikla myšlenka založit vaši značku?

S nápadem založit značku Ågnes, inspirovanou naší fenkou Ágnes, jsme si s přítelem pohrávali už během loňského roku, až letos však dostal konkrétnější obrysy. Ágnes je výjimečná tím, že se s každým přátelí, je velmi klidná a lidská, občas nekonečně komická. Budí pozitivní emoce i v těch, kdo psy jinak nemusí. Říkali jsme si, že by nás bavilo vytvářet keramiku, která by tuto její energii vnášela do života i druhým.

 

Objevovaly se tvořivé tendence již během dětství/dospívání? Ovlivnila vás v tomto směru nějakým způsobem škola?

Už ve velmi útlém věku jsem rád modeloval, nejprve z modelíny, později z hlíny. Pak nastala dlouhá pauza a zhruba před pěty lety jsem se ke keramice vrátil. Nejprve ve sdílené dílně, později jsem si otevřel studio vlastní. Rád se poradím s odborníky v oboru, ale jinak jsem spíš hrnčíř samouk.

Jaké byly začátky značky?

První, co jsme si s přítelem řekli, bylo, že chceme, aby si značka Ågnes udržela pozitivní energii. Aby těšila ostatní, ale i nás. Proto na nic nespěcháme, vše má svůj čas a to jediné určující, je pro nás náš pocit. Děláme ji hlavně pro radost. Kdyby pro nás byla pouze prací, asi bychom se snažili být rychlejší, efektivnější, dělat toho víc. My si chceme tvorbu Ågnes ale především užívat.

 

S jakým materiálem/tématem nejraději pracujete a proč?

Zatím se jedná o krémovou kameninu s glazurou. Výhledově bychom chtěli sortiment rozšířit i o další produkty, klidně i z jiného materiálu a vyrobené ve spolupráci s dalšími šikovnými lidmi, které obdivujeme.

Co je pro vaši značku typické/specifické?

Nenucenost.

Jaký váš produkt je pro vás největší srdcovka?

Velký hrnek s příjemným důlkem na palec.

 

Jaká je vaše motivace a co nyní máte v plánu?

Aby se o Ågnes dozvědělo co nejvíce lidí a pověděli nám, jak na ně působí.

bottom of page