top of page

CZECHDESIGN

Jak a kdy vznikla myšlenka založit Vaši značku?
Jsme nevládní organizace, jež vznikla v roce 2003 díky odhodlání tehdejších studentů designu a zároveň nenapravitelných optimistů, kteří věří, že design může měnit každodenní život k lepšímu. Od spolupráce u jídelního stolu, kde jsme začínali, se nám podařilo vybudovat profesionální zastřešující organizaci pro český design, která navíc provozuje první a zároveň nejčtenější web o designu v České republice. Ve Vojtěšské ulici v Praze máme galerii, která původně fungovala k výstavním účelům. Od roku 2016 tu provozujeme i kamenný obchod s výběrovou tvorbou českých a slovenských designérů a zároveň jsme ve stejném roce spustili i e-shop. 


Jaké byly začátky značky?

Z katedry jsme se přesunuli do kanceláře a zároveň našeho obchodu. Při každodenní spolupráci s designéry jsme si uvědomili, co potřebují nejvíce — aby se jejich práce prodávala! a tak jsme založili obchod a e-shop. Designéři získali platformu k prezentaci své tvorby, veřejnost zase přehlednou a kvalitní nabídku současného českého designu. Výtěžek z prodeje navíc dále využíváme k financování aktivit přispívajících k rozvoji tohoto odvětví. 

S jakým materiálem/tématem nejraději pracujete a proč?
Prodáváme různorodé lokální designové výrobky nejrůznějších materiálů  - šperky, porcelán, sklo, módní doplňky, hračky nebo kosmetiku. Nebráníme se žádným materiálům ani tématům, ale primární pro nás je kvalita a původ, vše pochází z rukou českých nebo slovenských designérů. 

Co je pro Vaši značku typické/specifické?
Najdete u nás kurátorský výběr produktů lokálního designu, ať už se jedná o autorskou práci nebo sériovou výrobu, jež vzešla ze spolupráce s designérem. 

Jaký Váš produkt je pro Vás největší srdcovka?
Do většiny produktů se hned zamilujeme sami. :) Ale momentálně naše srdce patří vlastní kolekci CZECHDESIGN, která aktuálně zahrnuje oblíbené plecháčky s obrázky českých ilustrátorů nebo přáníčka. 

Jaká je Vaše motivace a co nyní máte v plánu?
Chceme, aby lidé nakupovali český design s takovou láskou a nadšením, se kterým se o něj my staráme již 15 let a aby designéři měli prostor, kde svá díla mohou prodávat. Rozšiřujeme sortiment, hledáme talenty a zároveň budujeme a rozšiřujeme vlastní kolekci.

Co se Vám na LeMarketu líbí nejvíc? :) 
Baví nás skvělá myšlenka LeMarketu, krásný prostor, dobrá atmosféra a skladba prodejců.

bottom of page