STUDIO MUUN

Studio Muun se zrodilo organicky a jednoduše jako výsledek přebytku mé kreativní energie a touze po náušnicích, které by doplnily můj každodenní a většinou velmi jednoduchý outfit. Možnosti materiálu, který při tvorbě používám, jsou téměř nevyčerpatelné, což koresponduje i s celou ideou a konceptem tvorby Studia Muun – snažím se o to, aby byl každý pár (a v podstatě i jednotlivé náušnice v páru) něčím odlišný a jedinečný – stejně jako jejich nositelky. Logicky je tak mou hlavní inspirací různorodost, originalita, síla a odvaha žen kolem mě.

Jak a kdy vznikla myšlenka založit vaši značku?

Založení vlastní značky přišlo velmi přirozeně. Díky tomu, že jsem své náušnice nosila v podstatě nonstop, začalo si jich všímat mé okolí a tím jsem získala první zákazníky. Těch se pak ptali další a další lidé a vše se rozjelo jako lavina. Založení Studia Muun bylo tedy dalším logickým krokem v mé dráze designéra a díky tomu, že mi tvorba poskytuje možnost svobodného povolání, i velmi důležitým milníkem v mém životě.

Objevovaly se tvořivé tendence již během dětství/dospívání? Ovlivnila vás v tomto směru nějakým způsobem škola?

Díky tomu, že jsem nebyla sportovně založené dítě, navštěvovala jsem všelijaké kroužky zaměřené na uměleckou tvorbu, hodně si sama pro sebe fotila, kreslila a pořád něco vyráběla. Ani na gymnáziu mě tvořivost neopustila a po tom, co jsem si pořídila první kvalitní fotoaparát a začala se věnovat focení naplno, rozhodnutí pro dráhu umělce bylo jasné. Po skončení gymnázia jsem nastoupila na fakultu Umění a designu UJEP v Ústí nad Labem, kde jsem se díky otevřeným možnostem této školy mohla zdokonalovat v několika, mému srdci blízkých oborech najednou.

Jaké byly začátky značky?

Začátky značky pro mě byly velmi intenzivní. Jednak byly plné tvorby, vylaďování produktů, balení a celkového konceptu značky a druhak mě naučily řešit různé byrokratické záležitosti, o kterých jsem do té doby neměla vůbec ponětí. Díky úžasné podpoře prvních zákazníků, kteří mi velmi pomohli s šířením Studia Muun na sociálních sítích, se ale značka velmi rychle rozběhla a dostala do podvědomí a tím pádem běží v krásném rytmu již od prvních týdnů po zrození.

S jakým materiálem/tématem nejraději pracujete a proč?

Materiálem číslo jedna jsou pro mě polymerové hmoty. Díky jejich variabilitě mi dávají neskutečnou svobodu při tvoření a jejich možnosti jsou téměř nevyčerpatelné.

Co je pro vaši značku typické/specifické?

Pro Studio Muun jsou typické náušnice "as unique as you" - každý pár je originální, vytvořen pouze jednou, připraven na jednu jedinou majitelku. Zároveň ani v páru nejsou obě náušnice stejné, i když tvoří ucelenou dvojici.

Jaký váš produkt je pro vás největší srdcovka?

Mým nejoblíbenějším produktem jsou náušnice, jejichž tvar je inspirován úplně prvními prapůvodními náušnicemi z polymerové hmoty, které jsem asi před 3 roky v létě vyrobila sama pro sebe a díky kterým vlastně Studio Muun později vzniklo.

Jaká je vaše motivace a co nyní máte v plánu?

Mou motivací jsou všechny ženy, které hrdě nosí mé náušnice. Nesmírně si vážím toho, když mi zpětně pošlou fotografie s párem náušnic ode mě a já vidím, k jaké úžasné osobě se něco, co jsem já vytvořila, dostalo. Baví mě propojení mé volné tvorby a někoho, koho sice osobně neznám, ale díky náušnicím mohu být součástí jeho každodenního života. Do budoucna chci začít pracovat i s dalšími materiály a neustále značku rozvíjet dál.