JEN SE LEJE

Jsme dvě sestry z Telče, které už nebavilo nemít co na sebe do pošmourného počasí. Klára už se nechtěla vedle tlačení kočárku starat ještě o deštník, Marie zase chtěla při procházkách s pejskem vypadat elegantně a současně nezmoknout. Rozhodly jsme se šít kvalitní kabátky a doplňky nejen do deště pro každého – bez ohledu na věk, pohlaví nebo velikost. Konečně skoncovat s jednorázovými plastovými pláštěnkami, podporovat lokální švadlenky z Vysočiny a především nechat na každém zákazníkovi podobu výsledného produktu. Věříme, že pokud budete součástí výběru každé nitky, látky, zipu, budete mít ke kabátku úplně jiný vztah, budete se z něj radovat a hlavně na ulici nikdy nepotkáte stejný. Kabátky jsou ušité s láskou. Za projekt Jen se leje Klára & Marie

Jak a kdy vznikla myšlenka založit vaši značku?

Myšlenka založit značku Jen se leje vznikla v červenci 2019, kdy jsme se sestrou poprvé objevily materiál "pláštěnkoviny", látky ze které jsou ušité naše kabátky. Látka nás nadchla tím, jak je elegantní, naomak sametová a zároveň nepromokavá. Do města ideální. Kdo někdy zápasil se složením deštníku při vstupu do tramvaje nebo při tlačení kočárku, tak ví :-)

Objevovaly se tvořivé tendence již během dětství/dospívání? Ovlivnila vás v tomto směru nějakým způsobem škola?

Se sestrou jsme měly celé dětství/dospívání společný pokojíček, takže vzájemná interakce byla na denním pořádku. Díky této zkušenosti máme podobný styl a podporujeme se v kreativitě. Ani jedna si za svou hlavní profesi nevybrala kreativní odvětví, velmi nám tvořivost chyběla v životě, a tak jsme založily Jen se leje.

Jaké byly začátky značky?

Jsme stále na začátku, ale snažíme se to nevzdát. Vzájemně se podporujeme a věříme. Zároveň se s každým novým ušitým kabátkem učíme, jak by to šlo udělat ještě lépe...

S jakým materiálem/tématem nejraději pracujete a proč?

Nejraději pracujeme s naší kombinací pláštěnkoviny a úpletu. Svrchní část je velmi odolná vůči zašpinění, odření, navlhnutí a zároveň v podšívce je příjemný bavlněný úplet. Úplet volíme nejčastěji pruhy, protože si myslíme, že to je nadčasová klasika, jak pro velké, tak malé.

Co je pro vaši značku typické/specifické?

Pro naši rodinou značku je typické 100% ruční šití, nabíjení druků a částečné podlepení švů. Dále používání lokálních a evropských materiálů (druky české značky KOH-I-NOOR, látky české/německé, provazy italské). Kabátky šijí švadlenky z Vysočiny a snažíme se tak férově ocenit jejich práci a podporovat jejich řemeslo. A v neposlední řadě se snažíme o udržitelnost módy. Pro nás jsou to např dětské rostoucí rukávy, které mají dvě rostoucí úrovně a jak dítko roste se rukávy popustí. Dále prodloužený střih vypadá skvěle jako kabátek, později jako bundička.

Jaký váš produkt je pro vás největší srdcovka?

Náše srdcovka je náš kabátek do nepříznivého počasí. Je to první produkt pro který vznikla značka Jen se leje.

Jaká je vaše motivace a co nyní máte v plánu?

Naše motivace je každý nový zákazník, se kterým můžeme doladit na míru jeho vysněný kabátek, popř klobouček/přebalovací tašku, a další naše produkty. Nyní máme v plánu doufejme Le Market, kde budeme poprvé, máme strach a doufáme, že to zvládneme :-)