MONA ROSA

Pod značkou MonaRosa tvoří své autorské modely návrhářka Monika Piecuch Roženková přes 12 let. Promyšlené, bezvadně padnoucí střihy, kvalitní materiály a filozofie slow fashion je to, co značku definuje. Aktuálně v jejích kolekcích najdete kalhotky z organické bavlny a šaty či trika vhodné k celoročnímu nošení.

Jak a kdy vznikla myšlenka založit vaši značku?

V roce 2007 jsem dostala příležitost otevřít si obchod s vlastní tvorbou, tehdy z mého jména vznikl název značky.

Objevovaly se tvořivé tendence již během dětství/dospívání? Ovlivnila vás v tomto směru nějakým způsobem škola?

Tvořila jsem od malička, neustále jsem kreslila modelky v různých šatech a sama jsem je pak ručně šila, háčkovala nebo pletla. Po základní škole jsem nastoupila na Soukromou střední uměleckoprůmyslovou školu oděvní a vystudovala svůj vysněný obor modelářství a návrhářství oděvů.

Jaké byly začátky značky?

Hromady nápadů, hromady barevných látek, střihů, spousta hledání a omylů... Konfrontace s realitou, že živit se navrhováním a výrobou oděvů není jen o nápadech a umění řemesla, ale hlavně o marketingu a umění podnikat.

S jakým materiálem/tématem nejraději pracujete a proč?

Kvalitní materiál je pro mne základ a v současnosti své kolekce tvořím jen z přírodních materiálu, velký podíl již tvoří materiály organické. Myslím, že když člověk věnuje čas výrobě originálního modelu, nemá smysl tvořit z něčeho nekvalitního, co se brzy opotřebuje.

Co je pro vaši značku typické/specifické?

Mé modely se vyznačují ženskostí, protože ráda podtrhuji ženskou siluetu. Jsou nadčasové, praktické a dobře kombinovatelné s ostatními doplňky. Je pro mne důležité, aby se hodily na vícero příležitostí. V neposlední řadě jsou z kvalitních, osvědčených materiálů.

Jaký váš produkt je pro vás největší srdcovka?

Aktuálně to jsou kalhotky z organické bavlny s mezinárodně uznávaným certifikátem GOTS. Miluji ten hebký materiál, jemné barvy i výrazné vzory. Baví mne kombinování barev. Střih těchto kalhotek jsem testovala na sobě i kamarádkách, snažila jsem se vychytat mouchy a myslím, že vznikl perfektní model kalhotek, který si brzy oblíbíte.

Jaká je vaše motivace a co nyní máte v plánu?

Plány do budoucna nějaké mám, ale po pravdě jsem teď nejvíce zaměstnaná dvěma malými dětmi, které mají pro mne prioritu. Momentálně tedy jedu úplně slow, bio kalhotky a osvědčené šaty a trička. Větší úkoly si přiberu až děti dovolí :)