BAVLEG

Originální, lokální, udržitelné a hlavně nesmírně pohodlné, to jsou biobavlněné kousky oblečení od BavLeg. Hlavním produktem značky, již založily v listopadu roku 2017 sestry Lucie a Helena Batkovy, jsou dámské legíny šité z biobavlněné látky pletené v Čechách a ručně potiskované originálními vzory. Vybíráme ty nejvhodnější látky, nitě, barvy a vymýšlíme stále nové originální potisky. Není nám lhostejný přístup k přírodě a využívání lidí, proto jsou naše legíny šity výhradně z biobavlny a biobavlněných nití s certifikátem GOTS, který garantuje ohleduplný přístup k přírodě a dodržování etických zásad během výroby. K potisku používáme přírodní barvy.

Jak a kdy vznikla myšlenka založit vaši značku?

První vnuknutí vytvořit originální legíny přišlo na jaře roku 2017. Když jsem koukala na staré legíny s dírou a věděla jsem, že pro nové již nechci jít do „běžného“ obchodu, který neřeší dopady své produkce na lidi a životní prostředí.

Objevovaly se tvořivé tendence již během dětství/dospívání? Ovlivnila vás v tomto směru nějakým způsobem škola?

S tvořivostí jsme se narodily a podle toho jsme také volily školy a profese.

Jaké byly začátky značky?

Plné odhodlání a nadšení pro věc, což nás zatím neopustilo.

S jakým materiálem/tématem nejraději pracujete a proč?

nejraději pracujeme s biomateriály pro jejich šetrnost k přírodě i lidskému tělu

Co je pro vaši značku typické/specifické?

originalita, osobní přístup, přírodní materiály

Jaký váš produkt je pro vás největší srdcovka?

Naší srdcovkou je v podstatě každý kousek.

Jaká je vaše motivace a co nyní máte v plánu?

Největší motivací je pro nás kladný ohlas zákazníků, se kterými se setkáváme opakovaně na prodejních akcích. Posledně si něco koupili, jsou moc spokojeni a tak si rádi koupí další kousek nebo se jen tak zastaví aby nám řekli, že je to jejich nejoblíbenější věc ve skříni. Vymýšlíme nové vzory, nové střihy a plánujeme rozšíření prodeje v kamených obchodech do dalších měst.