top of page

VINNÁ

Su vinná, su Přírodní a svoja. Su šperkem vinným, z révy vinné. Přišla sem z vinohradu pěstěném v samém srdci Slovácka. Za mnú je už nekolik ročníku kvalitního vína a moje poselství je teď byt šperkem, drobnú architekturú. Mlúvím nářečím, zdobím milovnice a milovníky vína. Aj ty, co majú rádi přírodní šperky, řemeslo a tradice. Mám dřevo jasné, s výrazným zbarvením jádra a běli. Su šperkem oteplujícím chladivé večery, příjemným k nošení. Příležitostným, aj každodenním.

Jak a kdy vznikla myšlenka založit vaši značku?

Vyplynula přirozeně z žití mezi vinohrady, ruku v ruce s vystudovaným řezbářstvím. Dohromady to trvalo několik let, než myšlenka dostala směr.

Objevovaly se tvořivé tendence již během dětství/dospívání? Ovlivnila vás v tomto směru nějakým způsobem škola?

Na řezbářské škole jsem se přiblížila řemeslu ale vzdálila rodnému kraji, čímž vznikl disbalanc. To prohloubilo potřebu vyrábět a vznikat ještě hlouběji.

Jaké byly začátky značky?

Ruce mastné od domácích klobás ale První prsten navlečen! Spíš to byl kus neopracovaného dřeva, než prsten, nedal se nosit.

S jakým materiálem/tématem nejraději pracujete a proč?

Se dřevem révy vinné. Poté, co se projeví v lahvích dobrého vína, může mít zase smysl a žít nový život.

Co je pro vaši značku typické/specifické?

Přírodní materiály, nářečí, rodina, tradice a řemeslo. A sklenka vína. Drobná architektura na lidském těle.

Jaký váš produkt je pro vás největší srdcovka?

Jednoznačně prsteny pro pár.

Jaká je vaše motivace a co nyní máte v plánu?

Nechám na prstenu zrát víno. Použít barvířku jako mořidlo. A vinný krystal ať promluví. V plánu jsou ještě větší a odvážnější kusy šperků.

bottom of page