Katia Kolinger Jewelry

Originální šperky Katia Kolinger vznikají v české zlatnické dílně, ale inspirací přesahují až do exotických krajin. Ručně vyráběné šperky vypráví příběhy své autorky, která se inspiruje přírodou a krásami moře, pláží a tropických lesů. Stříbro, perly i recyklovaný plast spolu vytváří unikátní designové šperky pro dámy i slečny každého věku. Viz: katiakolinger.cz

Jak a kdy vznikla myšlenka založit vaši značku?

Tvorbě šperků se věnuji od útlého věku, ale teprve v roce 2015 jsem dokončila zlatnická studia a má dráha šperkařky se tím začala odvíjet na profesionální úrovni. Po cenných zkušenostech na stážích po Evropě jsem se uchýlila do designového oddělení Alo Diamonds a nahlédla jsem do výroby luxusních šperků. Touha tvořit své vlastní šperky mě v roce 2017 dovedla k založení značky Katia Kolinger Jewelry. Šperky mé značky jsou inspirované mým životem, exotickými krajinami a nekonečnou krásou přírody.

Objevovaly se tvořivé tendence již během dětství/dospívání? Ovlivnila vás v tomto směru nějakým způsobem škola?

Studovala jsem 8-leté gymnázium, které mi vybrali rodiče. Šperky jsem tehdy tvořila z korálků, drátků a víceméně všeho, co jsem doma našla. Toužila jsem se zdobit a šperky jsem i rozdávala mezi přáteli. Mezi lety 2006 až 2008 jsem byla účastníkem výstav amatérských umělců, zvaných Kladenské dvorky. V roce 2009 jsem si uspořádala přehlídku šperků v Kladenském Divadélku. Ale až po letech, kdy jsem pracovala jako filmová produkční, jsem se rozhodla svou touhu následovat a vystudovala jsem zlatnické učiliště. Od té doby se můj život zcela změnil, naplnil se smyslem a já vím, že jsem si nemohla vybrat lepší profesi.

Jaké byly začátky značky?

Dlouhé roky milované záliby ve špercích se 10 let od maturity zpečetily výučním listem v oboru "zlatník - klenotník" a tím započala nová dráha mého profesního života.

S jakým materiálem/tématem nejraději pracujete a proč?

Nejraději používám stříbro a zlato, pro své vlastnosti, barvu i dostupnost. Kromě drahých kamenů a perel často a ráda používám recyklovaný plast, který přetvářím tak, aby nebyl jako materiál rozpoznatelný, ale vypadal jako barevný emailový povrch.

Co je pro vaši značku typické/specifické?

motiv exotické krajiny, použití recyklovaného plastu a přírodních perel

Jaký váš produkt je pro vás největší srdcovka?

Nejvíc mě baví vždy ten nejnovější kousek, proto miluji všechny své šperky stejně. Při tvorbě jednotlivých barevných Kolibříků se na ně nemohu vynadívat...

Jaká je vaše motivace a co nyní máte v plánu?

Motivují mě nové inspirace a každý spokojený zákazník. Plánuji novou kolekci šperků, která se bude od předchozích velmi lišit, přesto, že je stále zobrazením přírodních motivů.