top of page
antonie
antonie2
antonie1

ANTONIE LECHER

Česká klenotnice, která od srdce tvoří moderní umělecké šperky s příběhem. Navrhuji a vyrábím unikátní šperky pro muže i ženy, kteří se nebojí projevit svou osobnost naplno. Kombinací moderních technologií, tradičního zlatnického řemesla a svých postupů, dosahuji naprosto nezaměnitelného designu autorských šperků. Mým hlavním cílem je nejít s davem a zachovat si svůj jedinečný jazyk. Ekologie a etika jsou pro mne na prvním místě, a proto tvořím malé kolekce ze zlata, stříbra, etických diamantů a autorsky broušených minerálních kamenů. Zvýrazněte svou individualitu a vykročte z řady.

Jak a kdy vznikla myšlenka založit vaši značku?

Po ukončení studia 2016 autorského šperku na Sutnarce pod vedením V. K. Nováka a Petra Vogela, jsem se rozhodla založit vlastní značku Antonie Lecher. V roce 2018 jsem začala navrhovat a realizovat nositelné autentické klenoty. Zde začala moje nikdy nekončící pouť, na které se neustále učím historii řemesla, tradiční i moderní technologie a zároveň proces získávání materiálů. Jelikož jsem vždy byla tak trochu geek a nebála jsem se zkoušet nové věci a experimentovat, zvolila jsem si jako hlavní technologii pro výrobu klenotů 3d navrhování a tisk, který následně kombinuji s tradiční zlatničinou. Mým cílem je dělat lidem lidem radost a vložit do svých šperků, myšlenku a emoci, kterou budou chtít nosit i další generace.

Objevovaly se tvořivé tendence již během dětství/dospívání? Ovlivnila vás v tomto směru nějakým způsobem škola?

Jako dítě jsem si často hrála v máminém šicím ateliéru, který mne nepochybně ovlivnil. Byl to takový tichý koutek plný zajímavých věcí jako jsou staré knoflíky, barevné nitě a pro mne tehdá podivné stroje, ze kterých jsem měla respekt. Často jsem si vytvářela malá scénografická zákoutí, ve kterých jsem jen tak ležela a nechávala proudit svou fantazii. Potom na základce jsem navštěvovala různé výtvarné lekce od hudby po figurální kresbu. Následně jsem studovala pár let fotografii a nakonec autorský šperk.

Jaké byly začátky značky?

Dalo by se říci, že jsem neustále na začátku. Svět šperku a obchodu je tak jedinečně obsáhlý a neustále se měnící, že nedokážu říci, kdy budu na konci :) Nicméně je důležité i přes veškeré překážky, setrvat a mít odvahu riskovat.

S jakým materiálem/tématem nejraději pracujete a proč?

Pracuji pouze s přírodními materiály zlato, stříbro, lab-grown brilianty, minerální kameny. Tvořím tak, aby když už do mých šperků klienti investují své peníze, aby za ně získali také kvalitu, která jim vydrží. Vyvaruji se tvorbě zbytečného odpadu. Pracuji s historickými, filozofickými a enviromentálními tématy.

Co je pro vaši značku typické/specifické?

Moje šperky se stávají šperky v momentě, kdy je nosíte. Ve všech kolekcích se objevuje princip tří, dualita, harmonie a symetrie. Nejtypičtějším znakem je atypičnost mých návrhů, hraju si s kontrasty materiálu a kompozicí, používám luxusní materiály.

Jaký váš produkt je pro vás největší srdcovka?

Jelikož vše tvořím od srdce tak všechny produkty jsou velká srdcovka, ale pokud mohu zvýraznit jeden, tak je to projekt na, kterém teď pracuji - DESIDERARE. Spolupracuji na něm s brusičem kamenů, který mi na zakázku brousí kámen, který jsem si sama navrhla. Po prázdninách bude konečně dostupný.

Jaká je vaše motivace a co nyní máte v plánu?

Chci se neustále zlepšovat a nacházet cesty k mým budoucím klientů. Na podzim plánuji vypustit novou kolekci na které teď pracuji. Bude to dost sexy záležitost. :)

bottom of page