top of page

COCOES

Jak a kdy vznikla myšlenka založit Vaši značku?

V životě jsem se často setkávala s tím, že lidé při nákupu potravin řeší jejich složení a použité suroviny, ale u kosmetických výrobků se na složení vůbec nedívají nebo mu nerozumí. Je to především dáno tím, že nemají možnost si pořádně přečíst z čeho se výrobek skládá, protože složení je uvedené v cizím jazyce. Navíc má kosmetický průmysl v tomto směru určitou setrvačnost a změny zavádí pomalu.

Myslím si, že tak jak je důležité, abychom se zajímali o to, co jíme, je důležité, abychom se zajímali také o to, jaké kosmetické produkty používáme. To byl první důvod.
Druhým důvodem bylo moje pozorování, že mnoho lidí začalo používat kokosový olej úplně na všechno. Ale i kokosový olej má nejen své klady, ale také zápory. Není vhodné ho používat univerzálně v jedné formě a na všechno.

 

Objevovaly se tvořivé tendence již během dětství/dospívání? Ovlivnila Vás v tomto směru nějakým způsobem škola?

Škola mě v tomto směru neovlivnila, studovala jsem humanitní vědy. Vždy mě to ale táhlo ke kreativní práci, kterou jsem našla v kosmetickém průmyslu. Dají se vytvářet skvělé a inovativní věci. Zvlášť přírodní kosmetika je pro mě samotnou výzva. Já osobně přírodní kosmetiku vnímám jako přirozenou součást mého života. Ale postupně jsem začala vnímat to, že ne všichni to takto mají. Mnohdy ji považují za alternativní záležitost. A to jsem chtěla s Cocoes změnit.

 

Jaké byly začátky značky?

Stále to vnímám tak, že stojím na začátku. :) Samotný vývoj produktů byl velmi komplikovaný a trval mi tři roky. Dlouhou dobu jsem vytvářela i samotný design, sháněla správné obaly, tiskárny a další věcí, které na první pohled nejsou vidět, ale s produktem úzce souvisí.

 

S jakým materiálem/tématem nejraději pracujete a proč?

Moje práce spočívá hlavně ve vývoji a výrobě přírodní kosmetiky. Nejvíce pracuji s kokosovým olejem, která je základní složkou všech produktů Cocoes.

 

Co je pro Vaši značku typické/specifické?

Veškeré produkty jsou založené na bio kokosovém oleji té nejvyšší kvality. Každý produkt je specifický tím, že je doplněn o další aktivní lásky, které jsou nezbytné pro výživu našeho těla. Něco jiného potřebují vlasy, něco jiného pokožka těla nebo pokožka rukou. Produkty maximálně využívají sílu přírodních látek a snažíme se vyhnout syntetickým látkám. Vše je vyráběné tady u nás v České republice a výrobky jsou vhodné i pro vegany.

 

Jaký Váš produkt je pro Vás největší srdcovka?

Jednoznačně maska na vlasy. Produkt jsem vyvíjela opravdu dlouho. První finální podoba masky ale neobstála můj zátěžový test, který vlastně být testem ani neměl. :) Odvezla jsem si vzorek s sebou do Vietnamu, abych si potvrdila jeho stabilitu. Bohužel to nedopadlo úplně tak, jak bych si přála. Proto jsem recepturu ladila dále. Nakonec jsem ji ještě mnohokrát předělávala, až bych řekla, že mnohdy zbytečně. :)  Ale díky tomu vím, že je výrobek přesně takový, jaký má být.

 

Jaká je Vaše motivace a co nyní máte v plánu?

Chtěla bych změnit pohled na přírodní kosmetiku. V Cocoes ji nevnímáme jako alternativu, ale jako běžnou součást našich životů. A také že není nutné dělat kompromisy mezi krásou a zdravím. Chtěla bych, aby Cocoes dávalo lidem smysl.
Teď na podzim jsme uvedli na trh velkou novinku - krém na ruce. Je to skvělý pomocník v každoročním boji se suchou pokožkou v chladnějším období roku. Je obohacený o zklidňující panthenol a pokožku rukou účinně chrání a regeneruje.
Mimo to máme v plánu spolupráci s novými obchodními partnery a aktivně pracujeme na novinkách na příští rok.

Co se Vám na LeMarketu líbí nejvíc? :)

Nejvíc se mi líbí myšlenka LeMarketu, kterou se povedlo převést v úspěšnou akci, kde může každý návštěvník poznat a podpořit české výrobce a návrháře. Letos se LeMarketu zúčastníme s Cocoes poprvé, takže se moc těšíme na fajn zážitek a setkání s novými i známými zákazníky. Navíc se LeMarket koná v nádherném prostředí, což celkovou atmosféru jen podpoří.

bottom of page