CLASP´PIN

Clasp’pin je řemeslný ateliér – naše produkty vyrábíme ručně, za kompletní výrobou stojí od počátečního návrhu až po jeho finální výrobu pouze jeden pár rukou. Naším cílem je produkce funkčního autorského designu a nikoliv snaha o průmyslovou výrobu. Batohy a kožené doplňky Clasp’pin se rodí v české kotlině, na pomezí brdských lesů v Mníšku pod Brdy.

 

Jak a kdy vznikla myšlenka založit vaši značku?

Nebyl jsem spokojen s nabídkou a zpracováním dostupných městských batohů, a tak začalo mé experimentování, které se zvrtlo v založení vlastní značky a produkci. Velkou roli však v tomto procesu hrála i nedostatečná satisfakce v zaměstnání.

 

Objevovaly se tvořivé tendence již během

dětství/dospívání? Ovlivnila vás v tomto směru nějakým způsobem škola?

Mým největším zájmem bylo od dětství se v něčem vrtat a tvořit cokoliv, k čemu se dala využít fantazie. Původně technické vzdělání jsem si doplnil grafickou průmyslovkou a vše se nyní organicky spojilo v jeden celek.

Jaké byly začátky značky?

Těžké, tak jak je to myslím běžné... o to lehčí, kolik je nadšení. Zákazníků, kteří ocení originální zpracování naštěstí pomalu přibývá, stejně tak těch, kteří preferují kvalitní materiály.

 

 S jakým materiálem/tématem nejraději pracujete a proč?

Kůže – pevná, tvárná, živá, unikátní kresbou a především tím, že se jedná o přírodní materiál. Pokud ji budeme věnovat jenom minimum péče, přežije nás. Z textilních materiálů mám nejvíce v oblibě voskované plátno, které je díky impregnaci voskem živější a nabízí variabilnější podání barev.

Co je pro vaši značku typické/specifické?

Jednoznačně zaměření na zpracování detailu, stejně tak i na funkčnost celku. Není běžným jevem mít u kožených částí batohu opracované hrany, případně zapuštěné švy, které zvyšují životnost.

 

Jaký váš produkt je pro vás největší srdcovka?

Všechny – každý jednotlivý kousek, vyrábím pouze vlastníma rukama a tudíž tomu nemůže být jinak.

 

Jaká je vaše motivace a co nyní máte v plánu?

Na řadě jsou drobné i větší updaty stávajících modelů batohů. V našem portfóliu přibude i něco z drobné galanterie.