top of page
DSC_2127_profilova
DSC_1792
DSC_2598
DSC_2568

CLASP´PIN

Jsme řemeslný ateliér Clasp’pin – Jirka a Petra. Naše produkty vyrábíme ručně ve vlasní dílně na okraji brdských lesů, za kompletní výrobou stojí od počátečního návrhu až po jeho finální výrobu pouze jeden pár rukou. Naším cílem je produkce funkčního autorského designu, nikoliv snaha o průmyslovou výrobu.

Jak a kdy vznikla myšlenka založit vaši značku?

Po reklamaci městského batohu jsem zatoužil po městském batohu dle vlastního návrhu a představ, je to již 3 roky, kdy jsem začal experimentovat s prvními prototypy.

Objevovaly se tvořivé tendence již během dětství/dospívání? Ovlivnila vás v tomto směru nějakým způsobem škola?

Jako dítě jsem si vyzkoušel všechno, co mě lákalo a tvorba pro mě byla samozřejmostí. Ve své práci stále těžím ze všech předešlých zkušeností, což je obrovský bonus. Prošel jsem si vícero obory a fotografie/grafický design je mi nadále k užitku stejně jako strojařina.

Jaké byly začátky značky?

Těžké, tak jak je to myslím běžné.. o to lehčí, kolik bylo nadšení. Nicméně zákazníků, kteří ocení originální zpracování naštěstí přibývá, stejně tak těch, kteří preferují kvalitní materiály.

S jakým materiálem/tématem nejraději pracujete a proč?

Jednoznačně je to kůže – pevná, tvárná, unikátní kresbou a vzhledem a především tím, že se jedná o přírodní materiál. Pokud ji budeme věnovat jenom minimum péče, přežije nás. Žádná koženka nebo syntetický materiál vám neprovoní dílnu tak, jako nová várka kůží.

Co je pro vaši značku typické/specifické?

Troufám si říci, že zaměření na detail a poctivé řemeslné zpracování spolu s kvalitními materiály.

Jaký váš produkt je pro vás největší srdcovka?

Všechny naše batohy, nicméně aktuálně je to minimalistický Bonbon a nové luxusní diáře a zápisníky v nových barvách.

Jaká je vaše motivace a co nyní máte v plánu?

Rád bych se dopracoval k vlastnímu showroomu spojenému s dílnou, kam by mohli zavítat návštěvníci a bylo by fajn proniknout více na zahraniční trh.

bottom of page