top of page
casalinum1
casalinum2
casalinum

CASA LINUM

CASA LINUM, zlínské designové studio založené na propojení udržitelné tvorby s pomalým životním stylem. CASA LINUM je domovem zakladatelů Aleše a Lenky Loch, patří pod něj značka Playbag, nová stejnojmenná udržitelná kolekce oblečení a doplňků Casa Linum ve spolupráci s Kkknits. Oslavujeme a podporujeme tradiční textilní techniky, udržitelnost a řemeslné zpracování. Spolupracujeme a podporujeme se navzájem se zlínskými lokálními řemeslníky Playbag a Kkknits a vytváříme nadčasové, originální a ručně vyráběné kousky oblečení a doplňky.

Jak a kdy vznikla myšlenka založit Vaši značku?

„Náš projekt Casa Linum vznikl v době covidu, kdy jsem také porodila druhé dítě a měla jsem potřebu začít dělat věci jinak. Prostor jsem dala dohromady se svým mužem Alešem, též zakladatelem oblíbené značky batohů Playbag. Náš rodinný podnik sdružuje kromě designového studia, také stylové ubytování a budoucí prostor pro společenské eventy.

Objevovaly se tvořivé tendence již během dětství/dospívání? Ovlivnila Vás v tomto směru nějakým způsobem škola?

Ano objevovaly se tvořivé tendence v dětství a dospívání. Více než základní škola mě ale ovlivnilo cestování a lidé.

Jaké byly začátky značky?

Úplné začátky tvorby byly když jsem založila značku sportovního oblečení Jo.Gaia v roce 2011. Tvořila jsem vlastní návrhy látek a šila z nich pohodlné barevné legíny a sportovní oblečení.. Za tu dobu ale potom vyrostlo spoustu podobných značek, ale jejich výrobci si s navrhováním vzorů a vlastních látek hlavu nelámali a používali obrázky z internetu a ty následně tiskli. To už pro mě přestalo být zajímavé. Potřebovala jsem dělat něco propracovanějšího. Po porodu druhé dcery během Covidu v roce 2020 vznikl rodinný projekt Casa Linum.

  

S jakým materiálem/tématem nejraději pracujete a proč?

Len vypěstovaný v EU a vyrobený v Česku. Jelikož je to přírodní vlákno, které má nízký dopad na životní prostředí. Kromě toho je odolný a vydrží vám v šatníku hodně dlouho takže šetří přírodu dvojnásob:)

  

Co je pro Vaši značku typické/specifické?

Celý rodinný koncept Casa Linum jako celek. V tom nám přijde unikátní. V tom organickém propojení módy s ubytováním a eventy. Vždy s myšlenkou spolutvoření, sdílení a bytí v kontaktu s přírodou.

  

Jaký Váš produkt je pro Vás největší srdcovka?

Mám ráda naše lněné šaty Juli v kombinaci s naším ručně pleteným svetrem z mohéru a hedvábí a doplněno koženou kabelkou Melanny

 

Jaká je Vaše motivace a co nyní máte v plánu?

V Casa Linum probíhá renovace dalšího fyzického multifunkčního prostoru (design studia) s nabídkou pro milovníky udržitelné módy a propracovaného designu a pro hosty, kteří u nás v Casa Linum stráví několikadenní pobyt a zatouží si od nás odvézt kousek Zlína domů:). Zároveň by měl prostor sloužit pro inspiraci, potkávání se a sdílení.

bottom of page