top of page

BOXX KIDS

BOXX kids je česko-australská značka trendy a pohodlného dětského oblečení pro malé minimalisty. Naším cílem je vytvářet kvalitní nadčasové kousky, které vydrží vše a které se budou dále předávat mezi sourozenci a kamarády. Naše produkty jsou lepší jak pro citlivou dětskou pokožku, tak pro naši planetu. Šijeme jen z bio látek s certifikací GOTS, a tak dbáme na to, aby veškeré naše kolekce byly etické, fair trade a neškodily životnímu prostředí ani našim malým zákazníkům.

Jak a kdy vznikla myšlenka založit vaši značku?

Jsme dvě mámy a kamarádky od střední školy. BOXX kids vzniklo po narození našich dětí, kdy se nám nedařilo sehnat jednoduché, příjemné, dobře ušité oblečení v neutrálních barvách. Rozhodly jsme se navrhnout a vyrobit naši první kolekci z co nejpříjemnějších a nejkvalitnějších bio látek.

Objevovaly se tvořivé tendence již během dětství/dospívání? Ovlivnila vás v tomto směru nějakým způsobem škola?

Ačkoli nás od malička bavilo něco vyrábět a tvořit, neřeklz bychom zrovna, ze většina českých škol v té době podporula rozvoj kreativních talentů. O to víc nás teď baví tvořit a vidět, že lidi ocení originalitu a že se tím dá uživit, i když to není snadné.

Jaké byly začátky značky?

Začátky probíhaly ve stylu 'pokus - omyl'. Nejtěžší rozhodně bylo najít dodavatele ekologicky šetrných materiálů, a hlavně spolehlivý tým - lidi, kteří dodrží, co slíbí. Dnes je nabídka větší a hlavním problémem je spíše skloubení času s rodinou, péčí o děti a růstem firmy.

S jakým materiálem/tématem nejraději pracujete a proč?

Vybíráme jen přírodní materiály, které jsou certifikované GOTS. GOTS je nejpřísnější mezinárodní biotextilní certifikace. Zajišťuje ekologickou čistotu výroby i konečného výrobku, čímž chrání životní prostředí, zdraví lidí zaměstnaných ve výrobě a v neposlední řadě i uživatelů biotextilu. GOTS má podrobně zpracovány i požadavky na bezpečné a lidsky důstojné pracovní podmínky. Víceméně nepoužíváme syntetické materiály a plasty; nechceme, aby se při každém praní uvolňovala do vody mikroplastová vlákna, nechceme, aby děti dýchaly a polykaly mikroplasty z našich produktů. Certifikací GOTS podporujeme ekologické zemědělství, v případě bavlny mnohem menší spotřebu vlny; víme, že všichni od pěstitelů bavlny po zaměstnance ve výrobě látek byli férově zaplaceni, a že nejsou nikde v našem řetězci zaměstnané děti, což se nedá říct o většině velkých mezinárodních značek s dětským oblečením. Tím, že vše pořizujeme od evropských výrobců, a že šijeme lokálně v Čechách, podporujeme jak etickou výrobu, tak omezujeme emise při posílání materiálů a produktů několikrát kolem světa. Naše dřevěné knoflíky jsou vyrobené v Německu a jsou certifikované pro bio oblečení. I naše obálky jsou kompostovatelné, a část našich zisků jde na podporu ekologickych projektů, hlavně vysazování stromů.

Co je pro vaši značku typické/specifické?

V současném dětském světě plném křiklavých barev a potisků preferujeme minimalistickou jednoduchost, tlumenější barvy. Naše oblečení je jak stylové a trendy, tak i pohodlné a nadčasové. Chceme, aby se naše kousky dále předávaly a přinášely tak radost dalším sourozencům a malým kamarádům.

Jaký váš produkt je pro vás největší srdcovka?

Jeden produkt se těžko vybírá, ale naše zavazovací spacáčky jsou srdcovka - byly jeden z našich prvních pokusů a už skoro 3 roky se líbí a prodávají do celého světa. Máme je odzkoušené na vlastních dětech a líbí se nám, že kromě toho, že jsou krásné, pohodlné a šetrné k těm nejmenším miminkům, tak jsou i praktické - rodičům usnadní prvních pár měsíců při nočním přebalování - uzel se jen rychle rozváže a je přebaleno.

Jaká je vaše motivace a co nyní máte v plánu?

Největší motivací jsou naše děti, rády bychom, aby viděly, že je možné realizovat si svoje sny, ze podnikání může vytvářet změny i v naší společnosti a mít menší dopad na naši planetu. Plánů je hodně, po nesčetných dotazech začínáme zkoušet i oblečení pro větší děti ženy - ze stejných materiálů a ve stejném nadčasovém minimalistickém stylu, stejně pohodlné, takže perfektní nejen pro maminky.

bottom of page