BLOQUE

Bývali jsme dětmi, kterým učaroval svět tak, jak jej zachytili dospělí. Jako malí jsme nad starými fotoalby listovali historií našich předků. Nad milostnými dopisy prarodičů jsme snili o lásce pro nás samé. Při pročítání zážitků z cest prožívali dobrodružství našich dědečků. A pak, snad aby našim snům nebylo samotným smutno, nás osud vyslal na stejnou cestu. Některé z nás jako manžele, jiné jako přátele, ale to není v našem společném příběhu tím nejdůležitějším. Hlavní roli hraje naše láska k zachycování vzpomínek.

Jak a kdy vznikla myšlenka založit vaši značku?

Sdílíme vášeň pro stylové výrobky z papíru, takže s nápadem založit unikátní papírnictví jsme si pohrávali dlouho. Reálnější obrysy začala myšlenka dostávat v průběhu roku 2016, ale finálně jsme Bloque. založili až o rok později, v roce 2007.

Objevovaly se tvořivé tendence již během

dětství/dospívání? Ovlivnila vás v tomto směru nějakým způsobem škola?

Všichni 3 jsme milovali psaní na papír. Od dopisů, přes všemožné seznamy po deníky z cest.

Jaké byly začátky značky?

Naše značka vznikla v roce 2017 s jasným cílem: tvořit ojedinělé papírenské výrobky s jednoduchým designem pro uchování vzpomínek v krásné podobě.

S jakým materiálem/tématem nejraději pracujete a proč?

Papír. Protože věříme, že není zdaleka přežitý a psaní na něj má své kouzlo.

Co je pro vaši značku typické/specifické?

Jednoduchý čistý design, kvalita ve všech aspektech a 100% česká výroba.

Jaký váš produkt je pro vás největší srdcovka?

Určitě MEMO3, protože tím to celé začalo.

Jaká je vaše motivace a co nyní máte v plánu?

Inspirovat k zachycování vzpomínek, zážitků a myšlenek. Opravdově. Pravidelně. Na papír. A jako stejně jako doteď přicházet s novými netradičními papírenskými produkty, mezi kterými si vyberou i nejzarytější odpůrci papíru :)