top of page

BLOQUE

Bývali jsme dětmi, kterým učaroval svět tak, jak jej zachytili dospělí. Jako malí jsme nad starými fotoalby listovali historií našich předků. Nad milostnými dopisy prarodičů jsme snili o lásce pro nás samé. Při pročítání zážitků z cest prožívali dobrodružství našich dědečků. A pak, snad aby našim snům nebylo samotným smutno, nás osud vyslal na stejnou cestu. Některé z nás jako manžele, jiné jako přátele, ale to není v našem společném příběhu tím nejdůležitějším. Hlavní roli hraje naše láska k zachycování vzpomínek.

Jak a kdy vznikla myšlenka založit vaši značku?

Sdílíme vášeň pro stylové výrobky z papíru, takže s nápadem založit unikátní papírnictví jsme si pohrávali dlouho. Reálnější obrysy začala myšlenka dostávat v průběhu roku 2016, ale finálně jsme Bloque. založili až o rok později, v roce 2007.

Objevovaly se tvořivé tendence již během

dětství/dospívání? Ovlivnila vás v tomto směru nějakým způsobem škola?

Všichni 3 jsme milovali psaní na papír. Od dopisů, přes všemožné seznamy po deníky z cest.

Jaké byly začátky značky?

Naše značka vznikla v roce 2017 s jasným cílem: tvořit ojedinělé papírenské výrobky s jednoduchým designem pro uchování vzpomínek v krásné podobě.

S jakým materiálem/tématem nejraději pracujete a proč?

Papír. Protože věříme, že není zdaleka přežitý a psaní na něj má své kouzlo.

Co je pro vaši značku typické/specifické?

Jednoduchý čistý design, kvalita ve všech aspektech a 100% česká výroba.

Jaký váš produkt je pro vás největší srdcovka?

Určitě MEMO3, protože tím to celé začalo.

Jaká je vaše motivace a co nyní máte v plánu?

Inspirovat k zachycování vzpomínek, zážitků a myšlenek. Opravdově. Pravidelně. Na papír. A jako stejně jako doteď přicházet s novými netradičními papírenskými produkty, mezi kterými si vyberou i nejzarytější odpůrci papíru :)

bottom of page