top of page

BE NICE

Jak a kdy vznikla myšlenka založit Vaši značku?

Myšlenka založit značku ekologického papírnictví Be Nice vznikla před více než dvěma roky. Mirka měla chuť se posunout dále od komerčního tisku a vytvořit značku, která bude založena na úctě k přírodě a krásném designu. 

  

Objevovaly se tvořivé tendence již během dětství/dospívání? Ovlivnila Vás v tomto směru nějakým způsobem škola?

Já jsem velice ráda vyráběla cokoliv – háčkovala, pletla, vyšívala a teď se i prostřednictvím Be Nice ke své zálibě vyrábět krásné věci vracím.

 

Jaké byly začátky značky?

Začátky značky byly zajímavé – náhodné setkání s Bárou z Nikolajky, název značky jsme vymysleli s kamarádkou, kamarád Radek, který měl zrovna čas a pomohl nám s e-shopem. Neúnavná Verča, která je schopná vychystávat objednávky až do večera a moje náctiletá dcera, která nám pomáhá se sociálními sítěmi. Bez nich všech by to nešlo a díky nim je vlastně Be Nice tady s námi. 

  

S jakým materiálem/tématem nejraději pracujete a proč?

Pracujeme s ekologickými materiály – v největší míře používáme recyklovaný papír, dále papír z jednoletých rostlin, případně se zbytky papíru, které vznikají při jiných zakázkách. Veškeré naše výrobky vyrábíme v malé rodinné tiskárně v Jesenici u Prahy.

  

Co je pro Vaši značku typické/specifické?

V našem papírnictví spojujeme krásný design kreseb Báry z Nikolajky s výrobou na ekologický papír. Lidé mají často představu, že recyklované není hezké a my se myslím úspěšně snažíme tento mýtus bořit.

  

Jaký Váš produkt je pro Vás největší srdcovka?

Dopis Ježíškovi a Eko blok Pocta Václavu Havlovi s tužkou. Také se mi moc líbí letošní vánoční Nebeská kolekce.

 

Jaká je Vaše motivace a co nyní máte v plánu?

Motivace je zejména vnitřní, baví nás tvořit prostě krásné a ekologické výrobky z papíru. Na příští rok plánujeme opět několik nových výrobků k jejichž přípravě nás inspirovaly naše zákaznice.

 

 

bottom of page