BEKWOOD

Česká značka, český design, česká výroba, to jsou ručně vyráběné dřevěné brýle a doplňky Bekwood. Poznáváme krásu výroby od prvních kroků lisování až po konečné fáze broušení a voskování. Celý proces se děje v naší plzeňské dílně, ze které vycházejí všechny naše produkty. Jsme hrdí na každý kus dobře odvedené práce. Láska ke dřevu, designu a technologiím nás inspiruje k dalším pokrokům. Laborování s přírodními materiály nás vždy přenese o krok dál, proto s námi můžete žít nekonečný příběh plný vývoje a budování značky od prvních kroků až po vysněné cíle.

Jak a kdy vznikla myšlenka založit vaši značku?

Nápad na výrobu brýlí se zrodil ve chvíli, kdy jsem si zakoupil své první dřevěné brýle čínské výroby, které byly vyrobeny z masivního bambusu. Po velmi krátké době nošení se mi ulomila stranice brýlí a já se rozhodl brýle opravit a pomocí ručních brusek produkt vylepšit. Tím se odstartoval nápad designovat a vyrábět vlastní kvalitní dřevěné brýle a doplňky v České republice.

Objevovaly se tvořivé tendence již během dětství/dospívání? Ovlivnila vás v tomto směru nějakým způsobem škola?

Od svých 12-ti let se věnuji streetovému tancování, kde kreativita a vzdělávání tanečníků je na prvním místě. Kreativní myšlení jsem pak přenesl na produkty, které vyčnívají svojí originalitou a funkčností.

Jaké byly začátky značky?

Velmi těžké :) Od prvního nákresu až po výrobu finálního produktu uběhlo 2 roky, než jsem byl s výrobkem maximálně spokojen.

S jakým materiálem/tématem nejraději pracujete a proč?

Dřevo. Milujeme jeho vůni, rozmanitost a barevné odstíny.

Co je pro vaši značku typické/specifické?

Zakázková výroba dřevěných brýlí. Každého zákazníka provedeme výrobou a ukážeme, jak brýle vznikají. Sám si pak každý může zvolit barevné odstíny nebo navrhnout své vlastní za naší asistence.

Jaký váš produkt je pro vás největší srdcovka?

Model Willie, který sklidil několik prestižních ocenění za design a funkčnost.

Jaká je vaše motivace a co nyní máte v plánu?

Nyní rozšiřujeme výrobu o další produkty, jako jsou minimalistické peněženky, kryty na telefony, designové šperky.