top of page

BEANS

Naše doplňky a oblečení je navrženo a vyrobeno v České republice. Látky na oblečení s atestem OEKO-TEX Standart 100 (pro děti do 3 let) pro zákazníky vybíráme u českých výrobců. Oblečení z BIObavlny s certifikátem GOTS (Global Organic Textile Standard) zaručuje ekolgickou čistotu výroby i konečného výrobku, čímž chrání životní prostředí, zdraví lidí zaměstnaných ve výrobě a v neposlední řadě i uživatelů biotextilu.

Jak a kdy vznikla myšlenka založit vaši značku?

Dalo by se říct že prvopočátek šití bude u mé maminky na klíně a u šicího stroje. Vyrůstala jsem v době, kdy obchody s oblečením zely prázdnotou a když mne a mojí sestru chtěla maminka naparádit musela pořídit Burdu, látku a sednout za stroj. A já jí byla vděčná, že jsem pak mohla do školy v jedinečném kousku. Dodnes si pamatuju letní květované šaty s kolovou sukní, ty byly nejvíc! Když se mi narodil syn, jsem i já sama začala v obchodech cosi postrádat... originalitu. A tak jsem v roce 2015, v osmém měsíci těhotenství, ušila první dětskou deku. A chytlo mě to! Dnes mám na svou mini dílnu celkem široký sortiment a v týmu o jedny ruce navíc. Šikovné ruce mojí sestry Zuzi, která tvoří pro značku Beans doplňky.

Objevovaly se tvořivé tendence již během dětství/dospívání? Ovlivnila vás v tomto směru nějakým způsobem škola?

Ano obě jsme k tvrůrčím činnostem měli blízko. Škola nás ale neovlivnila, obě jsme úplně mimo obor.

Jaké byly začátky značky?

Začátky byly poměrně snadné, poptávka vzrostla rychle. Ale určitě je zatím mnoho práce tak jako dosud...

S jakým materiálem/tématem nejraději pracujete a proč?

Bavlna, jako nejvhodnější materiál pro dětské oblečení. Snad ve všech podobách, ať je to plátno, gázovina nebo úplet.

Co je pro vaši značku typické/specifické?

Květinové motivy. Přírodní materiály.

Jaký váš produkt je pro vás největší srdcovka?

Dřevěná dekorativní písmena s květinovou aplikací, květiny vyrábíme ručně sami z merino vlněných plstí. Troufnu si říct, že tento produkt máme na českém trhu jako jediní.

Jaká je vaše motivace a co nyní máte v plánu?

Motivace plyne sama z naší práce. Čím více zakázek tím víc nás to žene :)

bottom of page