top of page

BANANNACHAIR

Jak a kdy vznikla myšlenka založit Vaši značku?

Myšlenka vznikla asi před 2 lety. Dlouho jsme sbíraly retro nábytek. Potom jsme rodině a přátelům udělali několik křesel, a když už všichni v okolí byli vybaveni, musely jsme se rozrůst dál. 

Objevovaly se tvořivé tendence již během dětství/dospívání? Ovlivnila Vás v tomto směru nějakým způsobem škola?

Pocházíme z rodiny, která se vždy zajímala o umění a design. Cestování za výstavami bylo nedílnou součástí našich víkendů, to nás ovlivnilo a do určité míry ovlivnilo směr, kterým jdeme.

 

Jaké byly začátky značky?

Na začátku nám chvíli trvalo zorientovat se především v textilních materiálech. Vytvořily jsme několik křesel, které jsme znovu

předělávaly, protože použité látky neodpovídaly našim představám. Dnes již spolupracujeme s kvalitními dodavateli, značkami a designéry. Náš sortiment se nám daří krok po kroku rozšiřovat, z čehož máme radost.          

S jakým materiálem/tématem nejraději pracujete a proč? 

Určitě jsou to potahové látky. Výběr vhodných látek patří mezi ty nejpříjemnější činnosti. Výběr je dnes opravdu široký, ale jako u všeho, rozdíly jsou propastné. Hledat designové i technicky povedené čalounické látky nás baví. 

Co je pro Vaši značku typické/specifické?

Myslím, že je to vysoká kvalita materiálů, nešetříme na látkách, výplních, dbáme na detaily a vycházíme z tradičních technik zpracování. Dále také design, přeci jen jsme ženy a tak naše křesla v sobě mají ženský otisk. Vycházíme z retra, ale chceme, aby naše křesla byla pro dnešního člověka.

   

Jaký Váš produkt je pro Vás největší srdcovka? 

Našli jsme zalíbení v houpacích křeslech a to jak klasických, tak dětských. Houpací křesla pro dospělé jsou dnes trochu upozaděna a přitom je to opravdu relaxační záležitost.

 

Jaká je Vaše motivace a co nyní máte v plánu?

Naší motivací je šířit český design, českou práci a českou tradici. Bylo by fajn dostat co nejvíce kvalitně renovovaných 

křesel mezi lidi. Spousta křesel bohužel končí nacpaná molitanem a v nekvalitních

 látkách. Také bychom rády šířily myšlenku recyklace, aby lidé vice přemysleli o použití 

materiálů které je možné renovovat.

 

Co se Vám na LeMarketu líbí nejvíc? :)

Letos absolvujeme náš první ročník. 

bottom of page