top of page

ARTERY

Artery je studio zaměřené na strojní výšivku s motivy, které ve sweatshopech rozhodně nenajdete. Specializují se na výrobu originálních nažehlovacích nášivek (patches), vyšívaných tašek z kvalitní organické bavlny a slow-fashion #createyourself

 

Jak a kdy vznikla myšlenka založit vaši značku?

Myšlenka Artery vznikla v době, kdy se téma recyklace stávalo součástí módního světa, nicméně nažehlovačky a nášivky, které byly v obchodech běžně dostupné mě nebavily (nejen designem, ale i tím za jakých podmínek vznikají), tak jsem si navrhla svoje..

 

Objevovaly se tvořivé tendence již během dětství/dospívání? Ovlivnila vás v tomto směru nějakým způsobem škola?

 Určitě. Původní profesí jsem kostýmní výtvarnice, scénografii a kostým jsem studovala i na škole, Artery přirozeně navazuje na můj zájem o práci s materiálem- textilem a recyklaci zbytků, které při procesu tvorby vznikají..

  

Jaké byly začátky značky?

Krásné..Doteď na tu dobu experimentů s materiály a učení se nové technologii ráda vzpomínám..

 

S jakým materiálem/tématem nejraději pracujete a proč?

Mojí srdcovkou je recyklace dennímu, i ty nejstarší děravé džíny pro mě znamenají spoustu materiálu, který můžu dál zpracovat..

 

Co je pro vaši značku typické/specifické?

Udržitelnost, témata inspirovaná světem umění, svoboda, nadhled..

  

Jaký váš produkt je pro vás největší srdcovka?

Určitě nažehlovačka s motivem rozkvetlého srdce:)

 

Jaká je vaše motivace a co nyní máte v plánu?

Během léta a podzimu budeme pracovat na nové kolekci, která bude více o tvaru, o střihu a nově i o pleteninách, výšivku samozřejmě neopouštíme, ale rádi bychom našim zákazníkům splnili to, co jim léta slibujeme- tedy nadčasový recyklovaný šatník od hlavy k patě..

bottom of page