top of page
appre2
appre
appre1

APPRE

Ženskost, etický přístup a udržitelnost. Appre je značka z České republiky postavená na myšlence udržitelné a nadčasové ženské módy. Naše kousky navrhujeme tak, aby vydržely jak dlouhodobé nošení, tak změny trendů. Nejsou to poslední výstřelky módy, ale za to vám budou dělat radost mnoho let. Naše materiály pocházejí ze spolehlivých zdrojů a vybíráme je tak, aby poskytly rovnováhu mezi udržitelností, praktičností a potěšením z jejich nošení. Používáme fair trade a organické materiály, kdekoli je to možné, a aktivně hledáme nové možnosti, jak snížit náš dopad na životní prostředí. Nejsme dokonalí, ale zlepšujeme se každý den.

Jak a kdy vznikla myšlenka založit Vaši značku?

Tato myšlenka se mnou byla odjakživa, ale reálné obrysy začala dostávat cca před dvěma lety, kdy jsem se rozhodla se definitivně usadit v Praze.

 

Objevovaly se tvořivé tendence již během dětství/dospívání? Ovlivnila Vás v tomto směru nějakým způsobem škola?

Ano, šít šaty byl můj sen odjakživa. Nikdy jsem se nechtěla živit ničím jiným. Škola mě v tomto nijak zvlášť neovlivnila, měla jsem jasno už před nástupem do školy.

Jaké byly začátky značky?

Nablýskaný svět módy mě odjakživa přitahoval, a tak jsem se vydala sbírat zkušenosti tam, kde se to blýskalo co možná nejvíce. Do Hollywoodu. Přestěhovala jsem se z Prahy do Los Angeles a začala pracovat jako asistentka módní návrhářky pro jednu menší oděvní značku. Potom jsem chvíli pracovala pro luxusní showroom jedné bohaté dámy z New Yorku. Vypomáhala jsem v trend forecastingové agentuře a zabývala se organizací módních přehlídek. Snažila jsem se využít všechny příležitosti, které mi osud nachystal. Čím více jsem se nořila do tajů módního průmyslu, tím méně mi tento svět dával smysl. Na jedné straně vidíme pozlátko rób z červených koberců a na druhé straně nevidíme nelidské pracovní podmínky těch, kteří pro nás ve skutečnosti oblečení vyrábějí. A tak jsem se z tohoto světa vrátila domů do Prahy a založila jsem Appre – oděvní značku, která si zakládá na férovém a etickém přístupu. Značka Appre vznikla, aby nabídla kvalitní, elegantní, a hlavně eticky vyrobenou módu. V Appre se snažíme co nejlépe najít balanc mezi estetikou a praktičností. Dbáme na to, aby naše kousky byly nositelné a jednoduše kombinovatelné.

S jakým materiálem/tématem nejraději pracujete a proč?

Hlavním nosným prvkem Appre je ženskost a elegance. Tvoříme nadčasové kusy, které se dají jednoduše kombinovat. Podporujeme ženy, aby vyzdvihly svou přirozenou ženskou krásu a křehkost. Nejčastěji používáme přírodní materiály, zejména bio bavlnu. V létě jsme si hodně oblíbili i lyocel a EcoVero. Teď na podzim a zimu pokukujeme po vlněných látkách.

 

Jaký Váš produkt je pro Vás největší srdcovka?

Jednoznačně košilové šaty, které jsou srdcovka i našich zákaznic. Na podzim a zimu jsou to potom rolákové šaty z organické bavlny. Které jsou jak elegantní a ženské, tak obrovsky pohodlné.

Co je pro vaši značku typické?

Našim cílem není prodat co nejvíce nejrůznějších produktů, ale naopak ukázat, že stačí mít v šatníku pár dobře kombinovatelných, nositelných a kvalitních kusů, ve kterých se budete cítit skvěle! Proto u nás najdete nejčastěji jednoduché, nadčasové a jednobarevné kousky, ke kterým si můžete vzít lodičky a vyrazit na večírek nebo tenisky a vyrazit jen tak na procházku. Chceme, abyste si naše kousky oblíbily a staly se tak nepostradatelnou součástí vašeho šatníku. Všechny kolekce Appre vznikají v našem pražském ateliéru pod rukama šikovných krejčových nebo v naší partnerské šicí dílně v Čechách. Velmi si dáváme záležet na tom, abychom pro vás vybrali co nejkvalitnější materiály, které budou jak krásné, tak i pohodlné a praktické. Víme, že nejsme dokonalí - abychom dosáhli ideální rovnováhu udržitelnosti a praktičnosti, musíme občas udělat kompromis. Každým dnem se však zlepšujeme a přibližujeme k naší vizi zodpovědné, udržitelné a pro společnost přínosné módní značky. Appre vzniklo pro radost. Dělá mi radost každý den a budu velmi šťastná, když bude dělat radost i Vám!

Jaká je Vaše motivace a co nyní máte v plánu?

Jsme pořád ještě velmi mladá značka, a všechno je pro nás nové. Takže naší největší motivací je teď si správně nastavit systém, aby nám všechno hezky fungovalo. V plánu máme otevření vlastního concept storu (nejspíše v Brně), a showroomu v Praze. Příští rok bychom se do toho rádi pustili.

bottom of page