top of page

ANUK

Jak a kdy vznikla myšlenka založit Vaši značku?

Při studiu střední školy jsem narazila na fler.cz, kde jsem si založila profil a zkusila prodat své první ušité kousky pod názvem Anuk. Tou dobou se tomu ani značka říkat nedalo. Název vlastně vznikl z nutnosti vytvoření profilu. Díky pozitivním ohlasům, jsem začala přemýšlet nad dalším vývojem- styl značky, logo, atd. Jak čas plynul, spolu se mnou se proměňovala i značka.

 

Objevovaly se tvořivé tendence již během dětství/dospívání? Ovlivnila Vás v tomto směru nějakým způsobem škola?

Už v dětství jsem se oblékala se do starého vyřazeného šatníku celé rodiny, brala jsem do ruky nůžky, barvy a přetvářela ho k obrazu svému. Tvůrčí a výtvarné sklony se s věkem prohlubovaly. Bylo tedy brzo jasné, že výtvarná škola je mi předurčena. Vystudovala jsem střední oděvní školu a pokračovala vysokou školou v textilním oboru. Už při studiu jsem si uvědomila, že průmyslová výroba nebude pro mě to pravé. Originály byly mou cestou.

Jaké byly začátky značky?

 První kousky byly hodně barevné, pohrávala jsem si i s ručním potiskem. Ale střihy se v duchu jednoduchosti nesou po celou dobu mé tvorby. Většinou bylo vše tvořeno po jednom originálním kuse. Tvoření pro mě byl relax a koníček.

S jakým materiálem/tématem nejraději pracujete a proč?

Nejraději mám jednobarevné materiály různého materiálového složení, gramáže a s různými strukturami. Na těchto materiálech nejlépe vynikne jednoduchost střihu a detaily, které jsou charakteristické v mé tvorbě.

Co je pro Vaši značku typické/specifické?

Jednoduchost, důraz na kvalitu materiálu a zpracování, jemné a rafinované detaily

 

Jaký Váš produkt je pro Vás největší srdcovka?

Každý kousek. Vždy do něj vkládám svůj čas, energii a myšlenky. Většinu věcí testuji nejdříve na sobě.

Jaká je Vaše motivace a co nyní máte v plánu?

Hlavní je pro mě dělat smysluplnou práci, která člověka baví a naplňuje. Další vývoj by se mohl ubírat směrem k pánské módě v podobném jednoduchém stylu, v jakém tvořím v současnosti.

Co se Vám na LeMarketu líbí nejvíc? :)

Miluju tu atmosféru, jak jsme všichni obklopeni originálními věcmi a tvořivými dušemi

bottom of page