top of page
7
Anezka-juhova---Eter
Anezka-Juhova-4-web

ANEŽKA JUHOVÁ

Anežka Juhová je poměrně čerstvou absolventkou Ateliéru K.O.V. na pražské UMPRUM, šperku se věnuje od roku 2018. Ve svém portfoliu má několik kolekcí a na letošní podzim by ráda představila novou. „Přemýšlím o šperku jako o něčem, co obsahuje tajemství, vzpomínku či osobní význam, který nám pomáhá ukotvit v měnícím se prostředí a čase to, co ukotvit chceme.”

Jak a kdy vznikla myšlenka založit vaši značku?

Pří studiu na Umprum, na zápisu jsme se šli podívat do dílny našeho ateliru K.O.V., kde pracovalo spousta studentů, byl tam všude ten tvůrčí bordel a úplně to na mě dejchlo a věděla jsem že tohle hrozně chci, sedět tady s nima a tvořit. a pak když se to stalo tak tam postupně už přicházely ty myšlenky, že bych mohla vlastně tvořit pod svym jmenem a nemusít to končit v šuplíku.

Objevovaly se tvořivé tendence již v dětství/dospívání? Ovlivnila vás v tomto směru nějakým způsobem škola?

Tvořím od dětství, ale spíš jsme doma furt něco modelovali a kreslili, rodiče jsou tvůrčí a na gymplu mě nic asi neovlivnilo.

Jaké byly začátky značky?

Svoji značku jsem založila cca před rokem a odstartovala to hlavně loňskou přehlídkou Designblok, měla jsem na svoji výstavu dobré ohlasy a to mě pak hodně nakoplo v další práci, takže hezký začátky, trochu krušný, protože nikdy nevíte co bude, ale stojí to za to.

S jakým materiálem/tématem nejraději pracujete a proč?

drahé kovy jako je zlato a stříbro, perly a drahé kameny.

Co je pro vaši značku typické/specifické?

práce metodou odlévání, a s ní spojená určitá nedokonalost věcí. organika.

Jaký váš produkt je pro vás největší srdcovka?

Prsten Krystaly s růženínem, je to originál který jsem udělala do kolekce k prodeji a nakonec jsem si ho musela nechat, protože tam vzniklo nějaký pouto :D

Jaká je vaše motivace a co nyní máte v plánu?

Momentálně pracuji na nové kolekci kterou chci představit na letošním Designbloku, strasně se na to těším. Motivace je asi to že mě moje práce hrozně baví.

bottom of page