top of page

AMI UMI

Jak a kdy vznikla myšlenka založit Vaši značku?

Naše značka je ještě miminko, myšlenka o jejím vzniku přišla v únoru tohohle roku, absolutní náhodou, na rodinné návštěvě. Neteř si hrála s háčkovaným růžovým medvědem, díky ní, v podstatě, jsem objevila svět háčkovaných hraček. 

 

Objevovaly se tvořivé tendence již během dětství/dospívání? Ovlivnila Vás v tomto směru nějakým způsobem škola?

Já jsem byla vždycky “manuálně” zručný typ. Pocházím z Ukrajiny, kde na základních školách jsou povinné ruční práce. S holkami ze třídy jsme se učily vyšívat, plést náramky makramé a taky háčkovat. Hodně mě to bavilo, a i po 15 letech, kdy jsem na to ani jednou nesáhla, jsem nezapomněla, jak se to dělá. 

 

Jaké byly začátky značky?

 Začátky značky byly v podstatě o hledání toho, čím značka bude, co bude její ikonickou hračkou a na koho ta značka bude zaměřena. 

 

S jakým materiálem/tématem nejraději pracujete a proč?

 Nejraději při tvořeni hraček pracuji s barvami. Rada kombinuji, vymýšlím různé variace, aby při pohledu na hračku, ta v dětech vyvolávala pocit radosti a štěstí. Taky pomoci barev si zakládám na tom, aby každá hračka byla originál. 

 

Co je pro Vaši značku typické/specifické?

 Pro Ami Umi jsou typické barvy a cely spektrum háčkovaných zvířátek. Ikonickou hračkou je zajíček. 

 

Jaký Váš produkt je pro Vás největší srdcovka?

 Moji srdcovkou je zajíček v čepici, byla to první hračka, kterou jsem kdy uháčkovala. Není vůbec hezký, ze špatného materiálu, křivý, ale byla to první hračka, která mela hlavu a patu a určitý tvar. 

 

Jaká je Vaše motivace a co nyní máte v plánu?

Moji motivaci je větší a vetší zájem o handmade hračky vyrobené v České republice. Opravdu mě těší, že se snažíme nabízet našim dětem nezávadné hračky, které mají příběh, který v sobe skrývají lásku těch rukou, které je vyrábí. Vzhledem k tomu, ze značka je ještě velmi mladá, tak v plánu je toho hodně moc, jako první bod je určitě vlastní e-shop a rozšíření sortimentu. Mám spoustu nápadů a určitě neskončím jen u hraček :-) 

 

Co se Vám na LeMarketu líbí nejvíc? :)

 Líbí se mi celá filosofie LeMarktu a taky to, že dává možnost malým značkám dát o sobě vědět a najít svoji cílovou skupinu :-) 

bottom of page