top of page

ADVA

Etická & organická & udržitelná.
Sofistikované essential kousky pro moderní ženy.
Protože na příběhu záleží. (Because the story matters.)
Eticky vyrobené v UK.

 

Jak a kdy vznikla myšlenka založit vaši značku?

Myšlenky na založení ADVY jsme měla několik let. Ale myslím, že prvotní impuls začal, když jsem se odstěhovala do Londýna a prošla jsem několika stážemi u značek, které vyráběli oblečení v Číně a z šílených materiálů. Tam jsem si řekla, že už se na tom nechci podílet a zkusit udělat změnu a alternativu.

Objevovaly se tvořivé tendence již během dětství/dospívání? Ovlivnila vás v tomto směru nějakým způsobem škola?

V dětství jsem byla hodně kreativní dítě. Milovala jsem veškeré hry, kde se něco tvořilo. Samozřejmě jsem si kreslila i návrhy oblečení, ale neřekla bych, že mým snem bylo být módní návrhářkou, spíše jsem chtěla změnit svět k lepšímu :).

 

Jaké byly začátky značky?

Vlastně jsme ještě pořád na začátku. Už jsou to více než dva roky, co ADVA vznikla, ale neustále se učíme něco nového. I proto, že jsme značka založená na udržitelnosti, tak musíme být pořád ve střehu a sledovat novinky, jak být ještě více šetrnější k naší planetě. Nicméně určitě mě pomohlo, že jsem prošla několika stážemi u různých módních značek, jak v Čechách tak i v zahraničí.

 

S jakým materiálem/tématem nejraději pracujete a proč?

Momentálně je to určitě tencel a především reFibra tencel. Je to materiál, který má skvělé vlastnosti, plus je biologicky rozložitelný a jeho výroba je mnohem šetrnější k přírodě než třeba bavlna. A reFibra tencel (složení: tencel + odstřižky postconsumer bavlny) je super krok k cirkulární ekonomice a to je cesta, která má podle nás do budoucna smysl.

Co je pro vaši značku typické/specifické?

Organické materiály, udržitelnost, minimalismus, variabilita, nadčasovost a příběh.

Jaký váš produkt je pro vás největší srdcovka?

Stoprocentně Stand Out Sweatshirt. Jeden úplně z prvních kousků, které jsem navrhla a doteď je jeden z nejpopulárnějších.

Jaká je vaše motivace a co nyní máte v plánu?

Motivaci mám pořád, a to je udělat pozitivní změnu na světě a změnit pohled lidí na módu obecně. Chceme se s ADVOU přiblížit cirkulární ekonomice, edukovat o materiálech a o tom, jak se naše oblečení vyrábí a ještě máme v plánu otevřít pop up shop v New Yorku, tak snad nám to vyjde :)

bottom of page