top of page
ademi3
ademi4
ademi
ademi2

ADEMI

 A D E M I je synonymem pro kvalitní materiály, řemeslné zpracování a promyšlený design. Produkty A D E M I jsou vyráběny lokálně s myšlenkou udržitelného přístupu oslavujícího kvalitu nad kvantitou.

Jak a kdy vznikla myšlenka založit Vaši značku?

S vlastní produkcí jsem začala hned po státnicích. Věděla jsem, že budu mít minimálně roční prostoj mezi navazujícím magisterským studiem, které jsme plánovala v zahraničí. Mým snem bylo, aby se produkt dědil z generace na generaci, důležitou roli tedy hrál i výběr materiálu. Kabelky ADEMI vyšly z mé klauzurní práce v druhém ročníku. Tehdy jsme se měli věnovat brašnářství, se kterým jsme doposud neměli zkušenost. První prototypy jsem šila skoro na koleni podle tutoriálu z YouTube a samozřejmě jsem u toho pekelně nadávala, protože kůže nemá takovou výhodu jako látka, kterou můžete rozpárat a sešít znova, když něco pokazíte. Klauzurní kolekci jsem nafotila a zpropagovala na Instagramu, kde se po kabelkách strhla poptávka, za kterou jsem byla nesmírně ráda a které jsem následně využila.

  

Objevovaly se tvořivé tendence již během dětství/dospívání? Ovlivnila Vás v tomto směru nějakým způsobem škola?

Byla jsem kreativní od malička. Vše co souviselo s tvořením jsem měla potřebu vyzkoušet. Bude to znít jako klišé, ale bavilo mě šít si oblečení pro panenky a už v 6. třídě jsem věděla, že se jednou chci stát módní návrhářkou. Pak následoval výběr Střední školy s tímto oborem a následně Vysoké školy.

 

Jaké byly začátky značky?

Šít kabelky v ČR byl můj hlavní záměr, vznikají v malém městě poblíž Šumavy. Z toho se odvíjí i vyšší výrobní cena, než kdybych je vyráběla v zahraničí. Pro tuzemskou výrobu jsem se rozhodla, protože jsem chtěla podpořit české řemeslo a podniky, které se jím zabývají. Nejsem fanouškem přesměrovávání produkce do zahraničí, která je pak sice levnější, ale ne vždy úplně férová. Lokálnost má i další výhody: mám výrobky pod dohledem, komunikace je jednodušší a nemusím jezdit daleko na konzultace.

  

S jakým materiálem/tématem nejraději pracujete a proč?

Většina kabelek je vyrobena z pravé kůže Gruppo Mastrotto. Jedná se o prvotřídní italskou kůži, která při výrobě myslí na životní prostředí. Jen pro příklad, firma se snaží minimalizovat spotřebu vody použitou při výrobě, používá suroviny z udržitelných zdrojů a současně je držitelem několika certifikátů (Gold LWG Award, DER BLAUE ENGEL, GREEN L.I.F.E.), které prokazují její ekologické smýšlení. U doplňků mne baví, že se úplně nemusí přizpůsobovat tělu a nejsou tak na něm závislé.

Co je pro Vaši značku typické/specifické?

Variabilita a praktičnost. Kabelky se skládají z několik odnímatelných částí a jsou navrženy tak, aby byly co nejvíce variabilní a majitelka si je mohla přizpůsobit dle svých požadavků. Z cross body kabelky se proto jednoduše dá vytvořit jak krátká kabelka na rameno, tak i ledvinka kolem pasu atd.

  

Jaký Váš produkt je pro Vás největší srdcovka?

Produkt kvůli kterého to vše začalo a to kabelka CHOICES. 

 

Jaká je Vaše motivace a co nyní máte v plánu?

Mojí největší motivací, která mě žene vpřed, je tok nápadů a myšlenek, které chci realizovat, a potřeba vyjádřit se. Díra na trhu po věcech, které bych ráda sama nosila.

 

 

bottom of page