top of page
aboutleather_SS20_15 kopie
AL_JenuFALL_17
IMG_6748

.ABOUT LEATHER.

.about leather. ™ vznikla v roce 2018, protože mám ráda minimalistickou, kvalitní, lokální a nadčasovou módu. Mám ráda módu, která je součástí šatníku několik let a nepodléhá módnímu diktátu. módu, která vás definuje. Udržitelnost v módním odvětví je pro mě zásadní hodnotou, proto si myslím, že kvalitně vyrobený módní doplněk, z ověřených zdrojů má smysl. Všechny návrhy jsou autorské dílo.® Výrobky .about leather. jsou vyrobeny v Praze, v ateliéru na Letné. Jedná se o ruční práci, každý výrobek je vyroben s úctou a láskou k řemeslu a je tím pádem originál. Pracuji s velmi kvalitní kůží z Itálie, konkrétně z Toskánska, s kůží, která je sekundárním produktem masného průmyslu a je třísločiněná, tedy vyčiněna přírodními složkami a složkami schválenými EU, které nejsou zdraví nebezpečné a jsou šetrné vůči přírodě. Kůže je přírodní materiál živočišného původu. má tedy své typické vlastnosti, které nejsou vadou výrobku - vrásky, jizvy, pigmentové skvrny - s ohledem na životní prostředí se snažím použít maximum kůže, pokud to nenarušuje estetiku a funkci výrobku. Kůže také neustále pracuje, měkne a získává svoji patinu. intenzivní používání kožených výrobků bez náležité péče může kůži oslabit či poškodit.

 

Jak a kdy vznikla myšlenka založit vaši značku?

Touha po lokální, kvalitní, minimalisticky zpracované ledvince, kterou jsem v roce 2018 na českém trhu nenašla.

Objevovaly se tvořivé tendence již během dětství/dospívání? Ovlivnila vás v tomto směru nějakým způsobem škola?

Jako malá jsem milovala keramiku, šití, všechny možný ruční práce tvoření...na gymnáziu jsem se ale ničím takovým už nezabývala.

Jaké byly začátky značky?

Skočila jsem do toho po hlavě, jak je mým zvykem, takže velmi rychlé. Dokončila jsem jedno natáčení (pracovala jsem jako filmová produkční) a věděla jsem, že si chci od filmu odpočinout, a moje ušitá ledvinka sklízela v okolí úspěchy, takže jsme si řekla, že to prostě zkusím...

 

S jakým materiálem/tématem nejraději pracujete a proč?

Pracuji s kůží, z Itálie, dávám si záležet na tom, odkud kůže pochází, kde je zpracovávána a jakým způsobem. Úmyslně se vyhýbám nabídkám levných kůží z Pákistánu, Indie atd. Pro své produkty potřebuji opravdu kvalitní materiál.

 

Co je pro vaši značku typické/specifické?

Minimalismus, lokálnost, praktičnost, kvalita.

Jaký váš produkt je pro vás největší srdcovka?

Mini bumbag - black.

 

Jaká je vaše motivace a co nyní máte v plánu?

Motivací jsou pro mě spokojená zákaznice, které se ke mě vracejí. Motivací je pro me svoboda, kterou mi tato práce dala a hlavně pocit, že se mi podařilo svojí pílí a prací dělat lidem radost. Tohle je krásný pocit, který vás žene dál.

bottom of page